Levice v Senátu posílí, senátorkou se stane Cabrnochová

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 9. 2014 16:26
V sobotu odpoledne na Praze 10 skončily doplňovací volby do Senátu. Těsně zvítězila místostarostka Ivana Cabrnochová.
Ivana Cabrnochová.
Ivana Cabrnochová. | Foto: ČTK

Praha - Podle dat z Českého statistického úřadu Ivana Cabrnochová získala 50,91 procenta hlasů. Cabrnochová, která kandidovala za Stranu zelených s podporou ČSSD, získala 3664 hlasů, o 132 více, než lékařka Jana Dušková (ANO). Cabrnochová v horní komoře nahradí Jaromíra Štětinu, který se letos stal europoslancem za TOP 09.

Čtyřicetiletá Cabrnochová doposud působila jako místostarostka Prahy 10, kterou je od roku 2012, zastupitelkou je od roku 2006. Za dobu svého působení v komunální politice přispěla například k rekonstrukci Malešického parku nebo stála za projektem veřejných knihoven v Heroldových sadech a parku Malinová-Chrpová.

Neúspěšná kandidátka za hnutí ANO Jana Dušková Cabrnochové bezprostředně po zveřejnění výsledků pogratulovala. "Doufám, že Senátu dodá trochu elánu. Pro mě to byla zajímavá zkušenost a ráda pomůžu dalším kandidátkám a kandidátům ANO v říjnových volbách," komentovala výsledek Dušková. Šéf hnutí Andrej Babiš prohlásil, že je rád, že Dušková postoupila do druhého kola, dodal však, že ho mrzí nízká účast.

Ta senátní volby provázela v prvním i druhém kole. V prvním kole do volebních místností dorazilo 15,80 občanů Prahy 10, ve druhém kole k urnám dokonce přišlo jen necelých devět procent voličů.

Vítězství Cabrnochové znamená posílení levice v horní komoře, přinejmenším do řádných voleb, které se uskuteční 10. a 11. října v 27 okrscích.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy