reklama
 
 

MHD o Velikonocích: Letní jízdní řády a zavřené metro C

30. 3. 2015 14:26
Ve čtvrtek a pátek čeká Pražany omezení linek. O Velikonocích nahradí část metra C autobusy.

Praha – Městskou hromadnou dopravu v Praze čeká během velikonočních svátků několik změn. Pražský dopravní podnik dočasně upraví jízdní řády, kvůli opravám nepojede čtyři dny trasa metra C mezi stanicemi Muzeum a Roztyly.

Ve čtvrtek a pátek omezí DPP provoz hlavně v přepravních špičkách, kdy se bude jezdit podle prázdninových jízdních řádů pro pracovní den. Tramvajím se prodlouží interval maximálně o dvě minuty. Školní linky (551 až 579) vůbec nevyjedou.

O víkendu se jízdní řády měnit nebudou, na Velikonoční pondělí bude platit nedělní jízdní řád.

Dopravní podnik nebude změny vyvěšovat na zastávkách, ale zveřejní je na svém webu. Cestující příměstských linek se změny mohou dočíst i na zastávkách.

Zároveň se v pondělí ve tři hodiny otevřou nové stanice metra A mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol, změny v dopravě ale budou platit až od úterý.

Metro C nepojede

Na trase mezi stanicemi Muzeum a Roztyly nepojede kvůli opravám od pátku do pondělí metro, nahradí ho autobusy. V úseku Roztyly-Háje budou jezdit kyvadlově dva vlaky.

Místo metra vyjedou náhradní autobusy XC od Hlavního nádraží přes Muzeum a Pankrác na Roztyly. Mezi stanicemi Letňany-Muzeum bude jezdit metro jako obvykle.

autor: Jana Pfeiferová | 30. 3. 2015 14:26

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama