Kusy mostu padají na Jižní spojku, zbývá poslední noc

ČTK ČTK
4. 5. 2013 20:18
Provoz na Jižní spojce obnoví v neděli v 15 hodin
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: wikipedia

Praha - Dělníci již téměř rozebrali betonový most nad pražskou Jižní spojkou. Do sobotní noci odstraní most v ulici Ke Garážím celý.

Komunikaci, která je od pátečního večera uzavřená, Technická správa komunikací (TSK) opět zprovozní nejpozději v neděli v 15:00, ale možná i dříve,  řekl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

"Most už je prakticky rozebraný. Nyní se odvážejí sutiny," oznámil Mrázek kolem 18:00. Vzhledem k rychlému postupu prací by teoreticky mohla být Jižní spojka otevřena dříve, než se předpokládalo. "Nedá se to vyloučit. Každopádně to určitě stihneme v naplánovaném termínu," dodal mluvčí TSK.

Most postupně rozebírají dělníci pomocí obřích nůžek. Oddělené kusy padají na Jižní spojku, kde je navezená hlína, aby se nepoškodila vozovka. Po zbourání mostu začne TSK stavět přes Jižní spojku most nový. Jeho vybudování by mělo trvat několik měsíců, kvůli stavbě se bude uzavírat vždy pouze jeden jízdní pruh.

Uzavírka zatím v Praze nezpůsobila žádné vážnější dopravní problémy. "Vše je v pořádku. Je víkend, a navíc špatné počasí, takže provoz je minimální," řekla mluvčí policie Rösslerová.

Na řízení provozu kolem uzavírky policie vyčlenila 15 až 20 policistů. Objízdná trasa ve směru z Prahy 5 na Prahu 10 vede přes rampu na ulici 5. května a dále po ulicích , Ryšavého, Türkova, Senohrabská a Spořilovská.

Ve směru z Prahy 10 na Prahu 5 přes rampu na ulici 5. května a dále Vyskočilovou a Michelskou. Pro cestu do Braníka mohou řidiči využít i sjezd na ulici Na Strži s možností pokračovat Budějovickou nebo Olbrachtovou ulicí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy