Kotvě chybí obchodníci, dvě patra změní na kanceláře

ČTK ČTK
23. 5. 2012 6:47
Na trhu shání nájemce pro více než 3000 čtverečních metrů kancelářských ploch
Obchodní dům Kotva chce proměnit část prostor na kanceláře.
Obchodní dům Kotva chce proměnit část prostor na kanceláře. | Foto: Michal Štůsek

Praha - Obchodní dům Kotva chce proměnit část prostor na kanceláře.

Na trhu shání nájemce pro více než 3000 čtverečních metrů kancelářských ploch, které mají vzniknout přestavbou pátého a šestého patra.

Píše to deník E15.

V přístupném pátém patře obchodního domu ze 70. let je aktuálně v provozu pouze restaurace, která však přitahuje minimum návštěvníků, píše E15.

Irská investiční skupina Markland, která Kotvu vlastní od roku 2005, už má podle E15 pro přestavbu části objektu na kanceláře stavební povolení. Skrze realitní zprostředkovatele shání nájemce.

Lokalita v centru Prahy patří mezi firmami k nejvyhledávanějším. Kancelářskou část má i protější projekt na náměstí Republiky Palladium.

Kotva se podle E15 dlouhodobě potýká s nedostatečným zájmem o pronájem obchodních ploch, a tedy i nízkou poptávkou zákazníků. Od druhého patra výše zůstávají volné velké prodejní plochy.

Přestože interiér obchodního domu prošel v letech 2008 až 2010 rekonstrukcí v řádu stovek milionů korun, zásadně zvýšit návštěvnost se Marklandu nepodařilo.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy