Konec ploužení? Praha chce na magistrálu vrátit 70 km/h

ČTK ČTK
25. 9. 2012 14:28
Technická správa komunikací dočasně rychlost zvýšila a měří, o kolik se zvýší hluk
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Praha uvažuje o tom, že by na magistrále na ulici 5. května zvýšila maximální povolenou rychlost ze současných 50 na 70 kilometrů v hodině.

Kvůli tomu v pondělí pražská technická správa komunikací (TSK) dočasně rychlost zvýšila a měřila, o kolik se zvýší hluk z automobilového provozu. Výsledky měření by měly být příští týden, řekl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

Pracovníci TSK měřili hluk v obou směrech na ulici 5. května v místech, kde byl v posledních dvou letech vyměněn povrch vozovky a byl položen asfalt, který má hluk tlumit.

Nejprve se dvě hodiny měřil hluk při padesátce, pak zhruba stejně dlouhou dobu při sedmdesátce. "Smyslem bylo zjistit, jaké by mělo případné zvýšení rychlosti na 70 kilometrů v hodině vliv na hlučnost," řekl Mrázek.

Na magistrále už dříve sedmdesátka platila, místní lidé si ale stěžovali na hluk z dopravy a Prahu kvůli tomu zažalovali.

Soud pak Praze nařídil, aby hluk snížila, město tedy od ledna 2010 omezilo maximální rychlost na 50 kilometrů v hodině. S omezením nesouhlasili mnozí řidiči.

 

Právě se děje

Další zprávy