Koalice Prahy 10 je v menšině, odešla zastupitelka Komrsková

ČTK ČTK
1. 6. 2015 11:30
Po odchodu členky SZ mají strany zastoupené v radě 18 z celkových 40 mandátů, s tichou podporou ODS a KSČM pak 23 hlasů.
Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová.
Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Koalici vedoucí Prahu 10 opustila zastupitelka Jana Komrsková zvolená za zelené. Radnici vede od podzimních komunálních voleb ANO společně s ČSSD, SZ a Nezávislými pro Prahu 10, její vedení bylo zvoleno i hlasy ODS a KSČM. Po odchodu Komrskové mají strany zastoupené v radě 18 z celkových 40 mandátů, s občanskými demokraty a komunisty 23 hlasů.

"Důvodem tohoto rozhodnutí byl přetrvávající rozdílný pohled na výkon funkce zastupitele a především pak rozpor ve vnímání obsahu práce člena dozorčích rad akciových společností Prahy 10," uvedla Komrsková.

Zastupitelka byla zvolená do dvou dozorčích rad, z obou byla nakonec odvolaná. "Vzrůstající rozpory byly způsobeny naprostou neochotou poskytnout zákonné informace o hospodaření těchto městem zřízených firem," dodala. Oficiálním důvodem podle ní byly úspory na odměnách členů rad.

Starostkou na Praze 10 je Radmila Kleslová z hnutí ANO. To má v zastupitelstvu devět hlasů, po osmi TOP 09 a koalice Vlasta. Kromě nich je v zastupitelstvu také pět sociálních demokratů, tři zastupitelé z ODS a tři ze Strany zelených. Po dvou dalších má hnutí Nezávislí pro Prahu 10 a KSČM.

Koalici před loňskými volbami tvořila ODS s ČSSD, Desítkou pro domácí a Stranou zelených.

 

Právě se děje

Další zprávy