reklama
 
 

Jak radnice dotují politické strany? Podívejte se

Aktualizováno 17. 5. 2015 11:26
Necelých sto korun i více než tři tisíce - tak rozdílné jsou ceny, za které si politické strany pronajímají kanceláře v metropoli. Některé radnice jsou k nim až příliš štědré.

Praha - Velmi rozdílné podmínky při pronájmu svého majetku poskytují městské části v Praze. Zatímco některé chtějí za pronájem obecních prostor na kanceláře politických stran tržní nájem, jiné je poskytují za méně než desetinu jejich hodnoty. Pronájmem za dotované ceny tak přicházejí o statisíce až milion korun ročně.

Nejdále jdou Praha 4 a Praha 10. První z nich si účtuje pouhých 77 za metr čtvereční ročně, druhá pak poskytuje dotované prostory – a to nadstandardně velké – i krajským centrálám politických stran. A to především ANO, jehož pražská předsedkyně Radmila Kleslová radnici Prahy 10 řídí.

Většina krajských centrál politických stran přitom musí platit komerční pronájem okolo tří tisíc korun za metr čtvereční ročně. Na přesné ceny se podívejte v infografice.

(Deník Aktuálně.cz oslovil dvanáct největších městských částí v metropoli; Praha 1, 2 a 6 ani po urgenci data neposkytla.)

autoři: Marek Pokorný, Tomáš Kunc | 15. 5. 2015 5:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama