Dvojice ujížděla na skútru policii, jeden muž zemřel

ČTK ČTK
25. 11. 2011 11:24
Druhý je s vážnými zraněními v nemocnici. Jak k nehodě došlo, policie zjišťuje
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Smrtí sedmačtyřicetiletého muže skončila ve čtvrtek před půlnocí honička policie a dvojice mužů na skútru v Praze 1.

Policejní hlídka chtěla osádku motocyklu zkontrolovat, ale jeho řidič začal zrychlovat a brzy jí zmizel z dohledu.

Za zatáčkou v Nerudově ulici pak policisté našli havarovaný skútr, jeden z osádky byl mrtvý, druhý dvaadvacetiletý muž byl zraněný, řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Uvedla, že policisté muže hned resuscitovali a zavolali záchrannou službu, oživit se ho už ale nepodařilo. Druhý muž podle mluvčí pražské záchranné služby Jiřiny Ernestové skončil se středně těžkými zraněními ve střešovické nemocnici.

Při nehodě utrpěl zhmožděniny, zlomeniny a otřes mozku a byl při vědomí, řekla Ernestová.

Důvodem, proč policisté chtěli řidiče motocyklu zastavit, byla jeho rychlá jízda a přejíždění z pruhu do pruhu bez užití směrových světel.

Na jejich výzvu k zastavení na nábřeží Edvarda Beneše ale nereagoval a před policisty ujížděl směrem k Pražskému hradu. Jízdní pruh v Nerudově ulici ale blokovala osobní auta, proto tam policisté nemohli projet. Toho využil řidič motocyklu a prokličkoval mezi auty.

Policisté se pokusili motorce nadjet z Malostranského náměstí, které ústí do Nerudovy ulice. "Při nájezdu do této ulice nebyla vidět žádná světla. Při projíždění ulice však před hotelem ležel na zemi nastartovaný motocykl a dvě osoby," doplnila Kropáčová. Motocykl řídil muž, který na místě zemřel.

Okolnosti nehody policisté dál zjišťují, v případu rovněž zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy