Dopravní podnik musí majiteli paláce Koruna zaplatit 24 milionů. Za výstupy z metra

ČTK ČTK
25. 12. 2015 16:44
Majitel secesního paláce Koruna na Václavském náměstí uspěl u obvodního soudu se žalobou na pražský dopravní podnik. Ten by měl zaplatit 24 milionů korun za to, že v paláci jsou umístěny dva výstupy z metra. Majitel paláce usiluje o to, aby byl jeden z výstupů uzavřen. Dopravní podnik zatím rozsudek nechce komentovat, je ale pravděpodobné, že se odvolá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: DPP

Praha - Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) má podle rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 9 zaplatit 24 milionů korun majiteli paláce Koruna na Václavském náměstí za umístění výstupů z metra. V prostoru paláce jsou dva výstupy, správce budovy chce navíc jeden z nich uzavřít.

Rozsudkem se bude zabývat představenstvo dopravního podniku, napsal server iHned.cz.

Majitel paláce Tomáš Plachý, který budovu vlastní zhruba pět let, podal na dopravní podnik žalobu kvůli bezdůvodnému obohacování. Tvrdí, že výstupy z metra jsou neoprávněně na cizím majetku. "Soud prvního stupně rozhodl v náš prospěch. Podle verdiktu z poloviny prosince by měl DPP zaplatit 24 milionů korun," sdělil Hospodářským novinám Marek Moravec, předseda představenstva firmy Koruna Palace Management, která palác spravuje.

Podle mluvčího dopravního podniku Jiřího Štábla se bude verdiktem soudu zabývat představenstvo firmy. "DPP zatím neobdržel písemné vyhotovení rozsudku, ani konkrétní návrhy ze strany paláce Koruna. Nelze se tedy vyjádřit, zda na ně přistoupíme," uvedl. Podle serveru lze předpokládat, že dopravní podnik se proti rozsudku odvolá k soudu vyššího stupně.

Správci Koruny chtějí docílit toho, aby se zavřel výstup z metra u prodejny Bontonland, píše iHned.cz. Pro veřejnost by tak zůstal otevřený východ do ulice Na Příkopě. Výstupy z metra v Koruně zabírají minimálně 200 metrů čtverečních, které by mohly být pronajímány, tvrdí Moravec. Majiteli budovy tak podle něj utíkají miliony ročně na zisku.

Kolem secesního paláce Koruna se vede hned několik právních sporů. Některé z nich jsou o určení vlastnictví nemovitosti, napsal server.

 

Právě se děje

Další zprávy