Dopravní omezení na Barrandovském mostě i na nájezdech končí

ČTK ČTK
13. 9. 2023 17:53
Dopravní omezení na Barrandovském mostě i na nájezdech končí

V noci na čtvrtek skončí všechna dopravní omezení na Barrandovském mostě v Praze. Oznámila to dnes na síti X (dříve Twitter) městská společnost Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK). Ukončena budou i omezení na nájezdech na most. Letošní část oprav, kvůli kterým byl provoz na mostě omezen, zahájili silničáři 15. května. Rekonstrukce mostu je rozložena na několik let. V roce 2021 byla opravena spodní část mostu, tehdy ještě nemusela být omezena doprava. Loni začaly práce na horní části, poslední etapa oprav by mohla podle plánů skončit v roce 2025.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a před začátkem nynější rekonstrukce dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby vždy trvá jen část roku. Práce budou za celé období stát 594,5 milionu korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy