"Chtěli jsme ukázat, že jsme jenom lidé." Strážníci po kritice smazali fotku s polonahou ženou

Gabriela Štvrtňová, Karolína Oškerová
1. 8. 2018 12:56
Kritiku sklidil příspěvek s fotkou strážníka, který se usmívá na ženu ve spodním prádle. Městská policie se hájí, že nechtěla nikoho poškodit.
Příspěvek, který městská policie po kritice odstranila.
Příspěvek, který městská policie po kritice odstranila. | Foto: Facebook Městské policie hl. m. Prahy

Praha - Pražská městská policie na své facebookové stránce ve středu ráno zveřejnila fotografii strážníka ve služebním autě, který se usmívá na ženu oblečenou jen ve spodním prádle. Příspěvek záhy sklidil řadu negativních reakcí, městská policie se ho proto rozhodla stáhnout.

"Ahoj kluci, máte tady někde na Praze 7 náborové oddělení? Pro ty, co v této fotce hledají jiný význam. Foto jsme dostali přímo od strážníků z Prahy 7 pro zpestření horkých letních dnů a nejde o NÁBOR," napsali strážníci u fotky, příspěvek hned v komentářích řada uživatelů označila za sexistický.

Městská policie nejprve snímek hájila. "Fotografie vznikla spontánně, bez přípravy a zlého úmyslu. Příspěvek nám zaslali naši kolegové z Prahy 7, kteří slouží přímo ve výkonu," vysvětlila Aktuálně.cz Michaela Teplá z tiskové skupiny pražských strážníků. Doplnila, že se oficiální profil na Facebooku občas snaží odlehčit od každodenních závažných témat: "Chtěli jsme ukázat, že jsme jenom lidé. Příspěvek nebyl v žádném případě myšlený jako sexistický, ale jako reakce na horké dny." 

Krátce poté se však městská policie rozhodla, že kontroverzní snímek odstraní. "Vzhledem k mylné interpretaci našeho příspěvku, jehož záměrem nebylo nikoho poškodit či diskriminovat, jsme se rozhodli pro jeho stažení," uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. Za fotografii se omluvila.

Foto: Facebook Městské policie hl. m. Prahy
 

Právě se děje

před 33 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy