Aragorn vytáhl meč na Karkulku. Bitka řidičů baví web

Michal Štůsek Michal Štůsek
5. 10. 2010 20:26
Lidé na sociální síti rekonstruují šermířskou potyčku dvou řidičů v Praze
Spor mezi řidiči řešil jeden z nich s pomocí meče
Spor mezi řidiči řešil jeden z nich s pomocí meče | Foto: Youtube.com

Praha - Potyčka mezi taxikářem a řidičem mercedesu z minulé středy rozhýbala i vlny českého internetu. A oba účastníci už mají i vlastní přezdívky.

Muže, který s mečem v ruce reagoval na útok fyzicky zdatného taxikáře, počastovali uživatelé internetu "nickem" Aragorn. Druhému do páru pro jeho červený oděv na webu nikdo neřekně jinak než Karkulka.

350 tisíc shlédnutí

Nejprve se objevilo video části incidentu, které natočil přihlížející svědek. Zatím jej vidělo přes 350 000 lidí.

Pondělní reportáž televize Nova následně odstartovala veřejnou diskusi na Facebooku, kde vznikla speciální skupina Aragorn v Praze.

Jen ve dni vydání článku nasbírala necelých 4000 členů a počet s každou hodinou rychle stoupal.

Většina z nich se netradiční potyčkou především nepokrytě baví - což mimo jiné dokazují různé fotomontáže, které na dané téma vznikají.

Co bylo před videem?

Část webové komunity ovšem bere událost - přesněji jednostranný pohled televizní reportáže o incidentu, která prezentuje pouze názor společnosti Speed cars - jako vážné téma.

Muž v červeném (neboli Karkulka) v reportáži z incidentu vychází spíše jako oběť pomateného příznivce historického šermu (Aragorna).

Skutečnost je však o dost jiná, než jak ji vykreslila televize i jednatel taxislužby Jiří Hrdlička ve veřejném prohlášení.

Sporu totiž předcházela situace, kdy řidič mercedesu (Aragorn) zastavuje u kraje ve Vinohradské ulici poblíž tržnice, protože se jeho těhotné přítelkyni udělalo nevolno. Karkulka (muž v červeném) jede těsně za ním, a proto již nestíhá mercedes předjet a zastavuje také.

Netrpělivý taxikář "Karkulka" začne na řidiče v autě před sebou troubit. Ten se nějaký čas věnuje své přítelkyni, s rostoucí intenzitou ovšem na troubení reaguje výmluvným zvednutím prostředníčku.

To si ale nechce taxikář Karkulka nechat líbit. Zamíří rozhodně k Aragornovu mercedesu, který mezitím otevírá dveře svého auta. Taxikář v červeném podle svědků do dveří kopne a zavře je.

Následuje vzájemná sprška urážek, která končí fackou na tváři řidiče mercedesu - Aragorna. Karkulka pak nastoupí do svého taxi a chce odjet. Mezitím už je však napadený Aragorn u kufru svého mercedesu, vytahuje - nenabroušený - šermířský meč a seká s ním do střechy odjíždějícího taxíku.

Řidič Karkulka okamžitě parkuje své poničené auto na protější straně Vinohradské ulice. A až poté začíná druhá část potyčky, ta, kterou zaznamenal svědek na tolik sledovaném videu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Futsalisté na MS podlehli Brazílii 0:4, s favoritem drželi krok jen poločas

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, třetí utkání ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

Čeští hráči v Klajpedě první půli drželi s Brazilci krok, i když gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:

Skupina D:

Brazílie - Česko 4:0 (0:0)

Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon.

Sestava Česka: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.

Panama - Vietnam 2:3 (2:2)

1. Brazílie 2 2 0 0 13:1 6
2. Česko 2 1 0 1 5:5 3
3. Vietnam 2 1 0 1 4:11 3
4. Panama 2 0 0 2 3:8 0

Skupina C:

Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3), Thajsko - Maroko 1:1 (0:1).

1. Portugalsko 2 2 0 0 11:1 6
2. Maroko 2 1 1 0 7:1 4
3. Thajsko 2 0 1 1 2:5 1
4. Šalamounovy ostrovy 2 0 0 2 0:13 0

 

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy