Praha

26. 9. 2019 14:49

Praha chce opět zpřístupnit okolí metronomu na Letné, uzavřená nechá jen nejrizikovější místa

Praha zřejmě na základě statického posouzení Kloknerova ústavu, který je odborným pracovištěm při ČVUT, opět částečně zpřístupní okolí metronomu na Letné, které je zároveň střechou podzemí bývalého Stalinova pomníku. Uzavřena zůstanou pouze místa, kde je konstrukce v nejhorším stavu. Informoval o tom radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Celý prostor nechal magistrát uzavřít koncem minulého týdne na základě statického posudku a rozhodnutí stavebního úřadu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 24. 9. 2019 16:23

Ve stanici metra Florenc a Bořislavka spadli do kolejiště dva lidé, zastavil se tak provoz na části linky C i A

Provoz pražského metra na lince C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Pražského povstání byl zastaven, na Florenci spadl pod vlak člověk. O několik minut později došlo k zastavení provozu také na lince A mezi stanicemi Dejvická a Nemocnice Motol, kde ve stanici Bořislavka také spadl do kolejiště člověk. V obou úsecích dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu. Provoz na lince C byl již obnoven. Kdy bude jezdit metro na lince A, dopravní podnik zatím neoznámil. Podle informací záchranářů na Florenci spadl do kolejiště osmatřicetiletý muž, kterého převezli se zlomenou nohou do nemocnice. Ve stanici Bořislavka spadla pod vlak žena. "Přestože zdravotníci bojovali o její život několik desítek minut, žena zraněním bohužel podlehla," uvedli k tomu záchranáři.

19. 9. 2019 23:45

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

19. 9. 2019 23:02

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12.