Hřiště i aleje platanů. Pražský "Jiřák" po 20 letech ožije, populární trhy zůstanou

Hřiště i aleje platanů. Pražský "Jiřák" po 20 letech ožije, populární trhy zůstanou
Podle pražského Institutu plánování a rozvoje by tu měl díky revitalizaci vzniknout důstojný prostor před zdejším kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně...
Praha počítá také s obnovou dětského hřiště, které se rozšíří a bude mít nové herní prvky a vodní atrakce.
Návrh, za nímž stojí čeští architekti z MCA atelier, slibuje také závlahový systém, který pracuje s dešťovou vodou.
"Vše bude respektovat městské standardy jak pro hospodaření s dešťovou vodou, tak pro stromořadí. Obnova řeší celé náměstí komplexně včetně technické infrastruktury i mobiliáře," dodal Boháč.
Foto: MCA atelier
Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 21. 8. 2022 15:39
Praha by měla příští rok začít s proměnou náměstí Jiřího z Poděbrad, o jehož revitalizaci se mluví přes dvacet let. Začátkem srpna odsouhlasila financování projektu, který počítá s tím, že na náměstí přibude zeleň, závlahový systém, ale i dětské hřiště. Za návrhem stojí architektonické studio MCA atelier. Prohlédněte si současnou i budoucí podobu jednoho z nejživějších pražských náměstí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru v restauraci na severovýchodě Číny zemřelo 17 lidí

Při požáru v restauraci ve městě Čchang-čchun na severovýchodě Číny zemřelo nejméně 17 lidí, tři další jsou zranění. V prohlášení zveřejněném na sociální síti Weibo o tom informovaly místní úřady. Příčina požáru se vyšetřuje, uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy