reklama
 
 

Na dálnici D5 za Plzní popraskala zřejmě kvůli přívalovým dešťům vozovka, zdržení je jen minimální

Aktualizováno 31. 5. 2018 19:48
Na místě defektu poblíž obce Blatnice za Plzní je podle policie snížená rychlost. Vozidla tam projíždějí jen jedním pruhem.

Blatnice - Na 98. až 99. kilometru dálnice D5 z Plzně na Rozvadov se zřejmě po přívalových deštích minulých dní vzedmula a popraskala vozovka. Na místě defektu poblíž obce Blatnice za Plzní je podle policie snížená rychlost. Vozidla tam projíždějí jen jedním pruhem, řekla tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) místo označilo a bude ho opravovat.

"Zdržení se pohybuje mezi třemi až šest minutami. Je tam zpomalená souvislá kolona, která ale nezastavuje," řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. "Žádáme řidiče, aby místem projížděli se zvýšenou opatrností," dodala policejní mluvčí.

Podle prvotního ohledání způsobily postupné vzedmutí, které vyvrcholilo dnes kolem 17:30, přívalové deště v minulých dnech. "Voda zřejmě protekla do dilatace mezi betonovými deskami a při současném horku se vzedmulo podloží pod nimi," uvedl mluvčí správce dálnice.

Uzavřený je levý, tedy rychlý jízdní pruh, a odstavný pruh, kde je vzedmutí největší. Veškerá doprava je svedena do pravého jízdního pruhu. ŘSD tam umístilo značky i světla, která bude v noci monitorovat asistenční vůz. Druhou polovinu dálnice, směr od Rozvadova, vzedmutí nezasáhlo.

Podle Rýdla se v pátek ráno rozhodne, jak se bude úsek opravovat. "Chceme to provést v horizontu několika dnů," uvedl Rýdl. Podle něj nejde o složitou opravu, ŘSD je provádí běžně. Specialisté budou na místě hned ráno mezi 06:00 a 08:00 a určí technologii. "Budeme chtít začít téměř okamžitě, ale je třeba se přesně shodnout na příčině," dodal.

Vzedmutí povrchu napříč vozovky se na dálnici D5 objevilo už v červenci 2010 a o dva roky později. Bylo to poblíž Benešovic na Tachovsku, zhruba 20 kilometrů od nynějšího poškození.

autor: ČTK | 31. 5. 2018 18:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama