Tragédie na Plzeňsku: Muž nožem smrtelně zranil knihovnici

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 5. 2015 15:57
K útoku došlo krátce po poledni v Horní Bříze. Policie pachatele dopadla zhruba po půl hodině nedaleko nádraží.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Horní Bříza (Plzeňsko) - Neznámý muž přišel v Horní Bříze do knihovny, mladé ženě, která zde pracovala, dal nůž pod krk a řekl jí, ať zavolá do TV Nova. Vyděšená knihovnice uposlechla a z pevné linky vytočila číslo regionální redakce. Útočník chtěl, aby za ním přijel televizní štáb s reportérem. Než ale stihl někdo dorazit sedmadvacetileté ženě na pomoc, bylo pozdě. Podlehla bodnému zranění.

"Naše reportérka okamžitě volala policii a rychle vyrazila na místo. Jenže když do knihovny dorazili, všude byla krev a paní byla po smrti," uvedl server tn.cz.

K útoku došlo pár minut po poledni. "Žena zraněním na místě podlehla," řekl mluvčí krajské záchranky Michal Kobela. Záchranka přijela za osm minut, pomoci už ale nemohla. "Žena zemřela na místě na následek bodné rány do zad," dodal mluvčí.

Pachatel z místa činu utekl, policie jej ale krátce na to dopadla. "Zhruba po půlhodině jsme dopadli pravděpodobného pachatele," řekl krajský policejní mluvčí Jan Koželuh. Další informace nebude policie poskytovat s odkazem na prvotní fázi celého případu, který si převzalo krajské ředitelství.

Policie vraha dopadla

Podle tn.cz je útočníkem muž, který do knihovny pravidelně chodil na internet. Při pondělní návštěvě se ale začal s knihovnicí z dosud neznámých důvodů hádat a následně po ní chtěl, aby mu na internetu našla kontakt na regionální redakci televize Nova. Během útoku nebyl v místnosti nikdo další.

Pozornost kolemjdoucích upoutal hluk, který byl venku slyšet. Když se dveře knihovny konečně otevřely, útočník v klidu vyšel ven, aniž by vzbudil pozornost. Než lidé zjistili, co se uvnitř stalo, byl už pryč. Policie jej ale krátce nato dopadla poblíž místního nádraží.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy, neoficiální příměří se hroutí

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy v reakci na ostřelování raketami, jímž palestinská radikální skupina porušila příměří dohodnuté ve čtvrtek. Informovala o tom v noci na pátek izraelská armáda. Podle agentury AP oznámení nasvědčuje tomu, že neoficiální příměří vyhlášené před téměř 24 hodinami se hroutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy