Termín svatby lze zakliknout na internetu, fronty končí

Domácí Domácí
13. 12. 2011 18:25
Termín je nicméně potřeba potvrdit osobně na radnici
Svatba v Pardubicích: časté zastaveníčko novomanželů oddaných na pardubickém zámku...
Svatba v Pardubicích: časté zastaveníčko novomanželů oddaných na pardubickém zámku... | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Město perníku je jedním z prvních měst v České republice, v nichž si mohou snoubenci rezervovat termín svatby on-line.

Matrika 5. prosince začala rezervovat termíny obřadů na rok 2012 a zároveň spustila program, který snoubencům umožní si v klidu u počítače vybrat volný termín uzavření sňatku a pak jej na radnici přijít potvrdit. Této možnosti již využily desítky párů snoubenců.

Vedoucí odboru správních agend Petr Kramář potvrdil, že zmizely nekonečné fronty. Lidé přicházejí pouze potvrdit zarezervovaný termín a vyplnit potřebné údaje.

Přes internet si lze rezervovat svatební obřad konaný na radnici, na pardubickém zámku, na hradě Kunětická hora či na jiném pro svatbu vhodném místě v takzvané oddávací dny, tedy vesměs pátky a soboty.

Osobní kontakt s úřednicí je stále nutný

"Naší prioritou bylo poskytnout klientům vyšší komfort bez nutnosti stát frontu na úřadě. Pokud však snoubenci budou chtít uzavřít svatbu v jiný den, než určené pátky a soboty, budou si muset tento termín dohodnout osobně na matrice," upozornil Petr Kramář.

Pokyny, jak při rezervaci svatby postupovat, najdou snoubenci na webových stránkách města. Po zarezervování termínu a místa svatby musí do stanoveného data, které jim určí objednávkový systém (zhruba deset dnů), přijít na radnici vyplnit všechny náležitosti, a tím termín potvrdit.

"Pokud v tomto termínu snoubenci nepřijdou, je jejich rezervace stornována. Bráníme se tak zneužívání systému a blokování více termínů těmi, kteří se nemohou rozhodnout, který den pro svatbu zvolit. Mimoto je osobní kontakt úřednice se snoubenci pro vyřešení všech formalit před obřadem stejně nutností," vysvětlila vedoucí matriky Zdeňka Havlíčková.

Na webu  jsou také všechny potřebné informace týkající se uzavírání sňatků, včetně výše poplatků.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy