reklama
 
 

Stotisící diváci chodí v Pardubicích na druhý balkon

19. 11. 2011 7:35
Pardubické divadlo je třetím nejnavštěvovanějším jednosouborovým divadlem v republice

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice navštívil ve středu 16. listopadu jubilejní stotisící divák. 

Jubilejního diváka před představením Tajemný hrad v Karpatech vyhlásili ředitel divadla Petr Dohnal a primátorka města Štěpánka Fraňková.

"Stotisícím návštěvníkem divadla se stala nic netušící Lenka Půhová z Osic u Hradce Králové, která seděla na II. balkóně ve třetí řadě na sedadle č. 44. Perličkou je, že loňský jubilejní divák seděl pouze o dvě sedadla vedle a přišel rovněž 16. listopadu. Navíc v posledních pěti letech stotisící divák seděl vždy na II. balkóně," říká mluvčí divadla Radek Smetana.

Ředitel divadla pozval divačku na jeviště, kde jí s květinou poblahopřál a předal dárkový balíček mimo jiné s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby.

"Vstupenky na Tajemný hrad v Karpatech mi zakoupil bratr, ale na moji žádost. Dříve jsme s manželem permanentky do divadla měli a jezdili sem pravidelně, ale z časových důvodů jsme si je vloni neobnovili," svěřila se paní Půhová a se smíchem dodala: "Sice jsem ze sousedního Královéhradeckého kraje, ale na pardubické divadlo nedám dopustit."

Podle statistiky Ministerstva kultury ČR Východočeské divadlo stále patří k nejnavštěvovanějším českým divadlům. V návštěvnosti si mezi jednosouborovými divadly i nadále drží třetí pozici, navštěvovanější jsou tradičně pouze Státní opera Praha a Divadlo na Vinohradech. V loňském roce do Východočeského divadla zavítalo 120 210 diváků

autor: Domácí | 19. 11. 2011 7:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama