Stotisící diváci chodí v Pardubicích na druhý balkon

Domácí Domácí
19. 11. 2011 7:35
Pardubické divadlo je třetím nejnavštěvovanějším jednosouborovým divadlem v republice
Stotisící divačce VČD Pardubice poblahopřáli primátorka Štěpánka Fraňková a ředitel divadla Petr Dohnal.
Stotisící divačce VČD Pardubice poblahopřáli primátorka Štěpánka Fraňková a ředitel divadla Petr Dohnal. | Foto: VČD Pardubice

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice navštívil ve středu 16. listopadu jubilejní stotisící divák. 

Jubilejního diváka před představením Tajemný hrad v Karpatech vyhlásili ředitel divadla Petr Dohnal a primátorka města Štěpánka Fraňková.

"Stotisícím návštěvníkem divadla se stala nic netušící Lenka Půhová z Osic u Hradce Králové, která seděla na II. balkóně ve třetí řadě na sedadle č. 44. Perličkou je, že loňský jubilejní divák seděl pouze o dvě sedadla vedle a přišel rovněž 16. listopadu. Navíc v posledních pěti letech stotisící divák seděl vždy na II. balkóně," říká mluvčí divadla Radek Smetana.

Ředitel divadla pozval divačku na jeviště, kde jí s květinou poblahopřál a předal dárkový balíček mimo jiné s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby.

"Vstupenky na Tajemný hrad v Karpatech mi zakoupil bratr, ale na moji žádost. Dříve jsme s manželem permanentky do divadla měli a jezdili sem pravidelně, ale z časových důvodů jsme si je vloni neobnovili," svěřila se paní Půhová a se smíchem dodala: "Sice jsem ze sousedního Královéhradeckého kraje, ale na pardubické divadlo nedám dopustit."

Podle statistiky Ministerstva kultury ČR Východočeské divadlo stále patří k nejnavštěvovanějším českým divadlům. V návštěvnosti si mezi jednosouborovými divadly i nadále drží třetí pozici, navštěvovanější jsou tradičně pouze Státní opera Praha a Divadlo na Vinohradech. V loňském roce do Východočeského divadla zavítalo 120 210 diváků

 

Právě se děje

před 29 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy