Muž z Chrudimi se zabarikádoval před policií. Do vazby ho provázela zásahová jednotka

ČTK ČTK
31. 8. 2018 20:34
Vzhledem k tomu, že muže v minulosti už dvakrát musela zadržet zásahová jednotka, tentokrát ho k soudu přivedli policisté v kuklách a se samopaly.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktu.cz

Chrudim - Soud poslal do vazby muže (55), který se toto úterý zabarikádoval v rodinném domě v Chrudimi a vyhrožoval výbušninou. Uvedly to televize Prima a Nova.

Ve středu byl obviněn z vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, hrozí mu až tříleté vězení. Návrh na vazbu byl podán, aby dál nepokračoval v trestné činnosti.

"Soudce akceptoval návrh na vzetí do vazby. Obviněný je tak v současné době stíhán vazebně," řekl Primě mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař. Podle Novy soud vazbu uvalil z obavy, že by se muž mohl bránit dalšímu vyšetřování nebo se mu vyhýbat.

Vzhledem k tomu, že muže v minulosti už dvakrát musela zadržet zásahová jednotka, tentokrát ho k soudu přivedli policisté v kuklách a se samopaly. Podle Novy byl převezen do vazební věznice v Hradci Králové.

Na muže už dřív vydal Okresní soud v Trutnově zatykač kvůli křivému obvinění vězeňských dozorců. Za to mu hrozí také až tři roky vězení, uvedla Nova.

Když ho policie vypátrala, odmítl se jí v úterý vzdát, zabarikádoval se v domě a hrozil výbušninou. Policisté oblast uzavřeli a asi šest hodin s ním vyjednávali. Nakonec ho zásahová jednotka zadržela na balkoně domu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, výbušnina se nenašla.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy