Muž z Chrudimi se zabarikádoval před policií. Do vazby ho provázela zásahová jednotka

ČTK ČTK
31. 8. 2018 20:34
Vzhledem k tomu, že muže v minulosti už dvakrát musela zadržet zásahová jednotka, tentokrát ho k soudu přivedli policisté v kuklách a se samopaly.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktu.cz

Chrudim - Soud poslal do vazby muže (55), který se toto úterý zabarikádoval v rodinném domě v Chrudimi a vyhrožoval výbušninou. Uvedly to televize Prima a Nova.

Ve středu byl obviněn z vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, hrozí mu až tříleté vězení. Návrh na vazbu byl podán, aby dál nepokračoval v trestné činnosti.

"Soudce akceptoval návrh na vzetí do vazby. Obviněný je tak v současné době stíhán vazebně," řekl Primě mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař. Podle Novy soud vazbu uvalil z obavy, že by se muž mohl bránit dalšímu vyšetřování nebo se mu vyhýbat.

Vzhledem k tomu, že muže v minulosti už dvakrát musela zadržet zásahová jednotka, tentokrát ho k soudu přivedli policisté v kuklách a se samopaly. Podle Novy byl převezen do vazební věznice v Hradci Králové.

Na muže už dřív vydal Okresní soud v Trutnově zatykač kvůli křivému obvinění vězeňských dozorců. Za to mu hrozí také až tři roky vězení, uvedla Nova.

Když ho policie vypátrala, odmítl se jí v úterý vzdát, zabarikádoval se v domě a hrozil výbušninou. Policisté oblast uzavřeli a asi šest hodin s ním vyjednávali. Nakonec ho zásahová jednotka zadržela na balkoně domu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, výbušnina se nenašla.

 

Právě se děje

Další zprávy