reklama
 
 

Vítr poničil výběhy v olomoucké zoo, uteklo osm jelenů a daňků. Zahrada je zavřená

11. 3. 2019 13:59
Noční vichřice poškodila v zoo na Svatém Kopečku u Olomouce některé ubikace a výběhy, ze kterých uteklo osm jelenů sika a daňků. Zatím není jasné, zda tato zvířata zůstala v areálu zoo nebo z něj unikla do volné přírody. Spadlé stromy v zahradě na několika místech blokují cesty. "Zoo je proto zatím zavřená," řekla mluvčí zoologické zahrady Karla Břečková.

"Zahrada je stále ještě na několika místech neprůchodná, protože stromy leží přes cesty všemi směry. Poškozeny jsou i ploty několika výběhů a střechy na pár ubikacích. Všechna nebezpečná zvířata byla řádně zabezpečena a nedostala se ven z ubikací," uvedla Břečková.

V zoo v noci popadalo několik desítek stromů, které poškodily například výběh s makaky, jehož součástí je lávka pro návštěvníky. Silný vítr vyvrátil stromy na několika dalších místech a neodolala mu ani plechová ohrada jednoho z výběhů.

Dělníci už postupně odklízí popadané stromy a areálem zoo zní rachot motorových pil. Podle Břečkové zatím nelze odhadnout, kdy bude zoologická zahrada znovu otevřena.

Vichřice poničila zoo v době, kdy pracovníci začali s jarním úklidem a zahájili přípravu na velikonoční svátky, které z pohledu návštěvnosti patří mezi nejsilnější období v roce. "Areál zasáhla s větší silou než předloňská říjnová," dodala Břečková.

autor: ČTK | 11. 3. 2019 13:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama