Silný vítr na Olomoucku smetl střechu supermarketu

ČTK ČTK
26. 3. 2013 10:18
Část střechy obchodu ve Šternberku dopadla na parkoviště a poničila jedno z aut
Střecha supermarketu.
Střecha supermarketu. | Foto: HZS Olomouckého kraje

Olomouc - Silný vítr v úterý v noci smetl na zem část plechové střechy supermarketu ve Šternberku na Olomoucku, která při pádu na přilehlé parkoviště poškodila automobil.

Spadlé plechy nikoho nezranily a odklidili je hasiči. Vítr poškodil také střechu základní školy v nedaleké Pasece.

Pád části střechy supermarketu ve Šternberku byl hasičům nahlášen hodinu po půlnoci.

"Uvolnila se a na přilehlé parkoviště spadla zhruba čtvrtina plechové střechy supermarketu. Spadlé plechy poškodily zaparkované vozidlo," uvedla krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasiči museli na pomoc povolat bagr Správy silnic Olomouckého kraje, který plechy na zemi slisoval a odtáhl k budově do závětří. Poté latěmi a hřebíky zajistili zbytek plechové střechy, který na supermarketu zůstal.

"Hrozilo, že se plechy budou dále větrem uvolňovat," dodala Hacsiková.

V úterý ráno hasiči zasahovali v Pasece na Olomoucku, kde silný vítr poškodil střechu základní školy.

"Uvolnil se plech dlouhý deset metrů a hrozilo, že spadne na ulici. Hasiči plech sundali, střechu zajistili a místo předali starostovi obce," doplnila mluvčí.

V Komárově na Olomoucku hasiči v noci odstranili ze silnice mohutnou větev, která se zlomila po silném poryvu větru.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hospodářské noviny: Miliardář Šmejc koupil pražskou reprodukční kliniku

Investiční skupina Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce koupila pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnotu transakce deník neuvedl, roční obrat zdravotnického zařízení je podle něj kolem 150 milionů korun. Česko patří spolu se Španělskem k hlavním centrům umělého oplodňování v Evropě, uvádějí HN. Jedním z důvodů jsou vstřícné zákony.

HN připomínají, že reprodukční medicíně v Česku dominuje zdravotnická skupina FutureLife, která spadá do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Kliniky skupiny FutureLife se kromě Česka a Slovenska nachází také ve Velké Británii, v Irsku, v Rumunsku, Finsku a Estonsku. Podle HN je FutureLife po španělské skupině IVI dvojkou na evropském trhu.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun 10. nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy