Policie obvinila primátora Frýdku-Místku a sedm radních. Měli nevýhodně prodávat pozemky

ČTK ČTK
30. 11. 2016 16:26
Policie obvinila primátora Frýdku-Místku Michala Pobuckého (ČSSD) a dalších sedm bývalých radních kvůli podezření z nevýhodného prodeje městských pozemků. Informoval o tom dozorující státní zástupce Ladislav Hradil. Jde o třetí případ, ve kterém jméno primátora figuruje. V kauze zahlazování dopravních přestupků jej ale soud před časem obžaloby zprostil. Pobucký obvinění označil za absurdní. "Je to podobné jako v prvním případě, kdy jsem byl po třech letech zproštěn," řekl primátor Právu. Nové obvinění souvisí s prodejem městských pozemků údajně za podhodnocenou cenu. Mělo jít o 18 stavebních parcel, městu při jejich prodeji údajně vznikla škoda deset milionů korun.
Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.
Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký. | Foto: Magistrát města Frýdek-Místek
 

Právě se děje

před 20 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy