V Semilech vykolejil vlak, trať je do pátku neprůjezdná

ČTK ČTK
19. 1. 2012 21:18
Vlak se zatím nepodařilo dostat zptáky na koleje
Cestující z vlaků přepravovaly autobusy.
Cestující z vlaků přepravovaly autobusy. | Foto: Ondřej Besperát

Semily - Ve stanici v Semilech vykolejil ve čtvrtek odpoledne rychlík z Pardubic do Liberce. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Příčiny havárie se zjišťují, cestující z rychlíku dopravily do cílových stanic autobusy.

Výluka se protáhne, vlak se během dne nepodařilo vrátit na koleje a železničáři se o to pokusí znovu v pátek dopoledne. Informoval o tom mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Výluka by podle něj měla skončit nejpozději v pátek v poledne.

Rychlík vykolejil krátce po 15:00. "Vykolejil na první výhybce, vykolejila lokomotiva jedním podvozkem a jednou nápravou," popsala nehodu mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Autobusy podle ní až do odvolání nahradily všechny rychlíky i osobní vlaky.

Podle Hally se až ráno rozhodne, zda na místo pojede nehodový vlak, nebo se lokomotivu pokusí na koleje vrátit hasiči. "Situaci komplikuje množství sněhu a místo je navíc obtížně přístupné," dodal Halla.

Podle Pistoriusové je možné, že nehoda může souviset s počasím. I podle Hally je to pravděpodobné. Vyloučit ale zatím nelze ani technickou závadu na lokomotivě. V Libereckém kraji po celý den sněží, v nižších oblastech padá déšť se sněhem a problémy jsou hlášeny i na silnicích.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy