Soud zrušil Liberci milionovou pokutu za lyžařský areál

ČTK ČTK
10. 2. 2014 11:27
Soud už zrušil většinu pokut, které ÚOHS městu uložil
Kateřina Neumannová a bývalý liberecký primátor Kittner při MS 2009.
Kateřina Neumannová a bývalý liberecký primátor Kittner při MS 2009. | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Krajský soud v Brně zrušil milionovou pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro Liberec.

Týká se zakázek na přípravu lyžařského areálu Vesec pro mistrovství světa 2009 v lyžování.

ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Soud už zrušil většinu pokut, které ÚOHS městu uložil včetně pětimilionové, která se týkala hlavní části zakázek.

Aktuální rozsudek soudu se týká 13 zakázek spojených s budováním lyžařského areálu Vesec. Město je zadávalo samostatně, uvádělo, že šlo o odlišné stavební zakázky. Podle ÚOHS ale město zakázky nezákonně rozdělilo a mělo je sloučit do jednoho tendru.

ÚOHS svůj názor opřel zejména o tvrzení, že všechny zakázky souvisely s jednou sportovní akcí. Soudu to nestačilo, rozhodnutí bylo údajně nepřezkoumatelné. Soud případ vrátil znovu antimonopolnímu úřadu k došetření.

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března 2009. Z veřejných zdrojů šly na jeho uspořádání a vybudování sportovišť přes dvě miliardy korun - ze státního rozpočtu téměř 1,5 miliardy korun, z rozpočtu Liberce asi 400 milionů a Liberecký kraj přidal 165 milionů.

Organizační výbor hospodařil s rozpočtem přes 632 milionů korun, šampionát ale zejména kvůli nízké návštěvnosti skončil s dluhy.

 

Právě se děje

Další zprávy