Policie řeší nehodu, při níž zemřela matka a dvě děti. Objevilo se video údajné dcery

ČTK ČTK
27. 10. 2019 13:20
Páteční nehodu u Mníšku na Liberecku, při které zemřela matka a dvě děti předškolního věku, vyšetřuje policie pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Na webu to oznámila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

V sobotu se na sociálních sítích objevilo video údajné dcery řidičky, v němž naznačila, že její matka mohla nehodu způsobit úmyslně. Zemřely při ní její dvě mladší sestry. Dívka na videu také obvinila orgány sociální správy z neschopnosti.

"Nemohu se k videu vyjadřovat," řekla v neděli Sochorová. K určení příčiny smrti všech tří zemřelých byly nařízeny soudní pitvy. "Vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení a věku nezletilých dětí nebudeme nyní poskytovat žádné další detailnější informace k okolnostem této velmi tragické události," doplnila.

Video, které se objevilo den po tragické nehodě, natočila údajná nejstarší dcera řidičky. Uvedla, že matka chtěla ublížit otci dětí, kterému soud minulý týden dvě mladší dcery svěřil do péče. Otec jejích mladších sester, ona sama i další členové rodiny podle dívky na videu opakovaně upozorňovali státní úřady i policii, že matka není psychicky v pořádku a že je schopná dětem ublížit. "Nebyl na to brán zřetel, nikoho to nezajímalo," doplnila.

Řekla také, že video natočila jako varování, kam neschopnost sociálních úřadů může vést. Jmenovala orgán sociálně-právní ochrany dětí a středisko výchovné péče, jejichž zástupci stáli za matkou navzdory znaleckým posudkům psychologů a psychiatrů, podle kterých matka dcery psychicky týrala a manipulovala. Tyto úřady podle dívky nadržují matkám a jednají v jejich zájmu, ne v zájmu dětí. Sociální systém v Česku není schopen adekvátně vyhodnotit situaci, dodala.

Osobní auto se mezi Libercem a Frýdlantem srazilo s popelářským vozem v pátek ve večerních hodinách. Na místě zemřela matka a jedno z dětí. Druhé dítě zemřelo při leteckém transportu do nemocnice. Řidiče popelářského vozu převezli záchranáři do libereckého traumacentra.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 37 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy