Policie řeší nehodu, při níž zemřela matka a dvě děti. Objevilo se video údajné dcery

ČTK ČTK
27. 10. 2019 13:20
Páteční nehodu u Mníšku na Liberecku, při které zemřela matka a dvě děti předškolního věku, vyšetřuje policie pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Na webu to oznámila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

V sobotu se na sociálních sítích objevilo video údajné dcery řidičky, v němž naznačila, že její matka mohla nehodu způsobit úmyslně. Zemřely při ní její dvě mladší sestry. Dívka na videu také obvinila orgány sociální správy z neschopnosti.

"Nemohu se k videu vyjadřovat," řekla v neděli Sochorová. K určení příčiny smrti všech tří zemřelých byly nařízeny soudní pitvy. "Vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení a věku nezletilých dětí nebudeme nyní poskytovat žádné další detailnější informace k okolnostem této velmi tragické události," doplnila.

Video, které se objevilo den po tragické nehodě, natočila údajná nejstarší dcera řidičky. Uvedla, že matka chtěla ublížit otci dětí, kterému soud minulý týden dvě mladší dcery svěřil do péče. Otec jejích mladších sester, ona sama i další členové rodiny podle dívky na videu opakovaně upozorňovali státní úřady i policii, že matka není psychicky v pořádku a že je schopná dětem ublížit. "Nebyl na to brán zřetel, nikoho to nezajímalo," doplnila.

Řekla také, že video natočila jako varování, kam neschopnost sociálních úřadů může vést. Jmenovala orgán sociálně-právní ochrany dětí a středisko výchovné péče, jejichž zástupci stáli za matkou navzdory znaleckým posudkům psychologů a psychiatrů, podle kterých matka dcery psychicky týrala a manipulovala. Tyto úřady podle dívky nadržují matkám a jednají v jejich zájmu, ne v zájmu dětí. Sociální systém v Česku není schopen adekvátně vyhodnotit situaci, dodala.

Osobní auto se mezi Libercem a Frýdlantem srazilo s popelářským vozem v pátek ve večerních hodinách. Na místě zemřela matka a jedno z dětí. Druhé dítě zemřelo při leteckém transportu do nemocnice. Řidiče popelářského vozu převezli záchranáři do libereckého traumacentra.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy