Zaměstnanec Škody kradl airbagy a volanty z luxusních modelů aut, hrozí mu vězení

ČTK ČTK
4. 3. 2019 16:15
Jedenadvacetiletý zaměstnanec závodu Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku je podezřelý z krádeže desítek volantových airbagů a několika volantů z nově vyrobených luxusních modelů aut. Škoda činí přes 400 tisíc korun. Policie muže z Náchodska obvinila z krádeže, v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Mercedes-Benz

Autosoučástky mladík podle mluvčí rychnovské policie Aleny Kacálkové kradl od loňského prosince do poloviny letošního ledna. Následně je prodával osobně nebo prostřednictvím internetu. Policie případ objasnila ve spolupráci s bezpečnostním útvarem automobilky.

Předchozí známé případy krádeží v kvasinské automobilce jsou staré několik let. Před necelými třemi lety policie odhalila zaměstnance, který ukradl řídící jednotky, parkovací systémy a zámky za více než půl milionu korun. V roce 2015 kriminalisté dopadli dva Poláky, kteří jako zaměstnanci automobilky kradli autosoučástky z montážní linky. Celkem ukradli díly za více než dva miliony korun.

Závod Kvasiny má asi devět tisíc zaměstnanců a loni zvýšil výrobu o pět procent na dosud nejvyšších 310 tisíc automobilů. Závod vyrábí limuzínu Superb a SUV modely Kodiaq, Karoq a Seat Ateca.

 

Právě se děje

Další zprávy