reklama
 
 

Zaměstnanec Škody kradl airbagy a volanty z luxusních modelů aut, hrozí mu vězení

4. 3. 2019 16:15
Jedenadvacetiletý zaměstnanec závodu Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku je podezřelý z krádeže desítek volantových airbagů a několika volantů z nově vyrobených luxusních modelů aut. Škoda činí přes 400 tisíc korun. Policie muže z Náchodska obvinila z krádeže, v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení.

Autosoučástky mladík podle mluvčí rychnovské policie Aleny Kacálkové kradl od loňského prosince do poloviny letošního ledna. Následně je prodával osobně nebo prostřednictvím internetu. Policie případ objasnila ve spolupráci s bezpečnostním útvarem automobilky.

Předchozí známé případy krádeží v kvasinské automobilce jsou staré několik let. Před necelými třemi lety policie odhalila zaměstnance, který ukradl řídící jednotky, parkovací systémy a zámky za více než půl milionu korun. V roce 2015 kriminalisté dopadli dva Poláky, kteří jako zaměstnanci automobilky kradli autosoučástky z montážní linky. Celkem ukradli díly za více než dva miliony korun.

Závod Kvasiny má asi devět tisíc zaměstnanců a loni zvýšil výrobu o pět procent na dosud nejvyšších 310 tisíc automobilů. Závod vyrábí limuzínu Superb a SUV modely Kodiaq, Karoq a Seat Ateca.

autor: ČTK | 4. 3. 2019 16:15

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama