To je tunel jako blázen, žasli zastupitelé v Hradci

ČTK ČTK
26. 10. 2011 6:42
Hradec Králové koupil parkovací dům za 75 milionů, stál přitom jen 30 milionů
Návrh odkoupit parkovací dům za 75 milionů předložil zastupitelům tehdejší náměstek primátora Josef Malíř (VPM).
Návrh odkoupit parkovací dům za 75 milionů předložil zastupitelům tehdejší náměstek primátora Josef Malíř (VPM). | Foto: Město Hradec Králové

Hradec Králové - Parkovací dům, který město Hradec Králové koupilo od firmy Pyrit Property za 75 milionů korun, stál jen 30 milionů korun.

Vyplývá to z dokumentu, který má k dispozici Česká televize. Firma tak městu prodala objekt za více než dvojnásobek. Několik zastupitelů proto podalo trestní oznámení a vyzvalo policii, aby financování parkovacího domu vyšetřila, uvedla ČT.

"To je tunel jako blázen, do městské pokladny. Můžeme se domnívat, že z této stavby zmizely finanční prostředky o velkém objemu," řekla televizi zastupitelka Hradec Králové Lenka Fialová (KSČM).

Kam zmizelo 45 milionů? Nevím

Jednatel zkrachovalé společnosti Eube, která stavbu parkovacího domu řídila, při květnovém výslechu u soudu řekl, že 45 milionů korun mělo jako zisk po prodání domu zůstat ve společnosti Pyrit Property. Ta v celé transakci figurovala jako prostředník a nyní je v likvidaci.

Zvláštní správce společnosti Miroslav Kyprý obsah výslechu potvrdil. Na otázku, kam zmizelo 45 milionů korun, odpověděl, že neví. Po ztracených milionech prý pátrá.

Návrh odkoupit parkovací dům za 75 milionů předložil zastupitelům tehdejší náměstek primátora Josef Malíř (VPM). "Reálně ta cena parkovacího místa vychází kolem 680 000, což není cena nízká, ale například v porovnání s parkovacím místem v pivovaru je o 200 000 nižší," uvedl.

Kontrolní výbor navíc zjistil, že město má o šest parkovacích míst méně, než bylo ve smlouvě. Na některá se při obsazení sousedních ani nedá vjet.

"Ta zjištění vykazovala určité skutečnosti, které by mohly být na hraně trestní odpovědnosti," domnívá se poslanec a člen kontrolního výboru zastupitelstva Pavel Staněk (ODS). Několik zastupitelů proto podalo trestní oznámení na policii, uvedla ČT.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy