Rybářům na Náchodsku někdo vypustil chovný rybník

ČTK ČTK
29. 8. 2013 14:17
Část z více než dvou tun ryb uhynula, většina odplula do kilometr vzdáleného rybníka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Jasenná - Rybářům v Jasenné na Náchodsku neznámý pachatel v noci na úterý vypustil chovný rybník plný ryb.

Část z více než dvou tun ryb uhynula, většina odplula melioračním odtokem do jeden kilometr vzdáleného rybníka jiného vlastníka.

Rybáři z Jasenné škodu vyčíslili na více než 100 000 korun. Řekla to mluvčí náchodské policie.

Pachatel v noci urazil visací zámek na řetězu a otevřel výpusť rybníka. S vodou se vyplavily i všechny ryby. Přes 350 kilogramů ryb uhynulo, asi půl tuny ryb se rybářům podařilo zachránit. Zbytek skončil v cizím rybníku.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy