reklama
 
 

Nejstarší muž Česka je z Náchoda, bude mu 106

9. 12. 2011
Karel Kašpárek oslaví 106. narozeniny 21. prosince v náchodském domově důchodců

Náchod - Císaře, vznik samostatného československého státu i dvě světové války zažil nejstarší žijící muž v České republice Karel Kašpárek, který bydlí v náchodském domově důchodců. Své sto šesté narozeniny oslaví 21. prosince.  

Karel Kašpárek žije v Domově důchodců Náchod od roku 2000. Celý život pracoval jako truhlář a vychoval jednoho syna. I přes svůj vysoký věk neustále projevuje velký zájem o dění kolem sebe, dokáže i zavzpomínat na své dětství a poutavě vyprávět o časech Rakouska-Uherska či první republiky. Jeho receptem na dlouhověkost je dobrosrdečnost a životní optimismus.

"Během svého pobytu v našem zařízení si získal velkou oblibu u ostatních klientů pro svou veselou, družnou povahu a neutuchající ochotu pomáhat," dodal ředitel Domova důchodců Náchod Václav Voltr.

Z Královéhradeckého kraje pochází také druhá nejstarší Češka. Marie Fišerová z Hořic na Jičínsku oslavila koncem listopadu 107. narozeniny.

Nejstarším člověkem na světě je podle ČTK Američanka Besse Cooperová z Georgie. Narodila se 26. srpna 1896, letos tak oslavila 115. narozeniny.

autor: Domácí | 9. 12. 2011

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama