Při požáru hasili sousedku, druhá skočila z okna

ČTK ČTK
11. 8. 2011 17:04
Starší z žen je vážně popálená, letěl pro ni vrtulník
Pro vážně popálenou ženu přiletěl vrtulník.
Pro vážně popálenou ženu přiletěl vrtulník. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Jáchymov - Při požáru bytu v Jáchymově na Karlovarsku se ve čtvrtek odpoledne zranily dvě ženy.

Jedna hořící vyběhla na ulici, kde ji uhasili sousedé. Druhá před plameny vyskočila z okna v prvním patře, oznámil mluvčí krajské policie Pavel Valenta.

Pětačtyřicetiletá žena, která vyběhla hořící před dům, utrpěla vážné popáleniny. Vrtulník ji transportoval do plzeňské nemocnice.

Sanitka pak převezla do nemocnice sedmnáctiletou dívku, která skočila z okna. Příčinu požáru v Havlíčkově ulici vyšetřují kriminalisté, dodal policejní mluvčí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy