Cyklostezka u Lokte poničená povodní se dočká opravy

ČTK ČTK
26. 8. 2011 17:28
Trasa patří mezi nejfrekventovanější v Karlovarském kraji
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Krajský úřad přispěje obcím na údržbu cyklostezek. Peníze dá mimo jiné na opravu povodní poničené části páteřní cyklostezky mezi Královským Poříčím a Loktem.

Kraj na ni přispěje 240 000 korunami, informoval náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Příspěvky od kraje jsou u neinvestičních nákladů do výše 75 procent a u investičních nákladů do výše 50 procent.

U obce Královské Poříčí je navržena výjimka z pravidel a navýšení příspěvku. Důvodem je značné poničení této cyklostezky povodní.

Na zhoršený povrch cyklostezky, která patří mezi nejfrekventovanější v kraji, si cyklisté stěžují už od jara. Voda tam spláchla písek z cesty, a některé úseky tak tvoří jen šotolina.

Zejména pro děti je jízda na nestabilním a ostrém povrchu nebezpečná.

"Část cyklostezky byla také poničena při stavbě mostu nad Ohří u Transmotelu. Tam se obec dohodla s Metrostavem, že tu část opraví," doplnil Navrátil.

Celkem ve druhém kole rozdělování příspěvků Karlovarský kraj pošle obcím 355 000 korun.

Kromě Královského Poříčí dostane 80 000 korun ještě město Kynšperk nad Ohří na údržbu páteřní cyklostezky podél Ohře v úseku mezi Mostovem, Kynšperkem nad Ohří a Dasnicemi v délce více než 12 kilometrů. Také Dolní Žandov dostane 35 000 korun.

Kraj už v předchozím kole rozdělil mezi obce bezmála 1,8 milionu korun na rozvoj cyklistické infrastruktury. V rozpočtu má kraj na rozvoj cyklodopravy letos 3,8 milionu korun, z toho dva miliony na dotace obcím a 1,8 na údržbu.

 

Právě se děje

Další zprávy