Za pískání na Zemana hrozí muži pokuta 7000 korun

ČTK ČTK
26. 9. 2013 13:38
Muž v Brně narušoval pískáním na píšťalku setkání prezidenta Miloše Zemana s veřejností.
Muže se snažili uklidnit policisté.
Muže se snažili uklidnit policisté. | Foto: Eliška Čermáková

Brno - Přestupková komise může potrestat čtyřiapadesátiletého muže pokutou do 7000 korun za to, že ve středu v Brně narušoval pískáním na píšťalku setkání prezidenta Miloše Zemana s veřejností.

Incident se stal na náměstí Svobody. Muže policisté zadrželi a po podání vysvětlení propustili, řekl jejich mluvčí Bohumil Malášek. Na oddělení muž strávil podle policie několik hodin.

Policisté ve čtvrtek dokončují spis a předají ho na radnici příslušné bydlišti muže. Věc by měla projednat přestupková komise. Muž podle spisu porušil veřejný pořádek a shromažďovací zákon.

Zeman v Brně chválil Haška a slíbil dostavbu dálnice do Vídně

Setkání občanů se Zemanem, který je na třídenní návštěvě jižní Moravy, se konalo ve středu od 16:15 na centrálním brněnském náměstí Svobody. Při úvodní zdravici prezidenta i následné debatě s lidmi se ze zadních řad shromážděných ozývalo téměř nepřerušované hlasité pískání. Muže se snažili uklidnit policisté, nakonec ho ale museli odvést na služebnu.

Při odvádění policisty se muž bránil, křičel "pomoc" a hlídka ho musela téměř vléci. I prezident několikrát pískání glosoval. Upozornil, že už je po prezidentských volbách.

Ve čtvrtek dopoledne navštívil Zeman podnik TOS Kuřim a čeká jej návštěva Znojma, Břeclavi a Hodonína. V pátek zavítá do Vyškova a návštěvu jižní Moravy ukončí v Kyjově.

 

Právě se děje

Další zprávy