Z balíku na poště vytékala žiravina, zasahovali hasiči

ČTK ČTK
24. 4. 2013 13:07
Tekutina potřísnila jedné z pracovnic ruce, žena vyvázla bez zranění
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Brněnští hasiči v úterý likvidovali žíravinu, která vytékala z balíku v budově České pošty v Heršpické ulici.

Tekutina potřísnila jedné z pracovnic ruce, žena vyvázla bez zranění. Řekla to mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Otevření poštovní zásilky ukázalo, že v balíku byla chemikálie na čištění kuchyňského zařízení. Obsahovala hydroxid draselný v koncentraci 12,5 procenta. Podle mluvčí se takové zboží řadí mezi nebezpečné a je zakázáno posílat je poštou.

Hasiči láhev s žíravinou zlikvidovali a očistili přepravní pás na třídění pošty.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy