Škola v Lysicích vyhlásila sbírku pro rodinu učitelky, která zemřela při nehodě

ČTK ČTK
20. 11. 2019 17:10
Základní škola Edvarda Beneše v Lysicích na Blanensku a městys Lysice vyhlásily sbírku na podporu rodiny učitelky této školy, která minulý týden zemřela při nehodě autobusu u Nové Vsi na Mělnicku.

Autobus, ve kterém cestovali školáci z Lysic, při nehodě 14. listopadu narazil zezadu do nákladního vozu u Nové Vsi na Mělnicku, poblíž kruhového objezdu u nájezdu na teplickou dálnici D8. Řidič byl vážně zraněn, lehce zraněna byla druhá učitelka a devět dětí.

Prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi uvedl, že tragická událost zasáhla nejen žáky a učitele školy či širokou veřejnost, ale především nejbližší příbuzné zesnulé učitelky. Přispívat lze na účet u České spořitelny 5798905329/0800 nebo do pokladniček, které jsou umístěny ve škole a v budově úřadu městysu Lysice.

Lidé v Lysicích v pátek 15. listopadu uctili památku zesnulé učitelky. Na pietní setkání před školou jich dorazilo několik set.

Nehoda, při které učitelka zemřela
Nehoda, při které učitelka zemřela | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy