Škola v Lysicích vyhlásila sbírku pro rodinu učitelky, která zemřela při nehodě

ČTK ČTK
20. 11. 2019 17:10
Základní škola Edvarda Beneše v Lysicích na Blanensku a městys Lysice vyhlásily sbírku na podporu rodiny učitelky této školy, která minulý týden zemřela při nehodě autobusu u Nové Vsi na Mělnicku.

Autobus, ve kterém cestovali školáci z Lysic, při nehodě 14. listopadu narazil zezadu do nákladního vozu u Nové Vsi na Mělnicku, poblíž kruhového objezdu u nájezdu na teplickou dálnici D8. Řidič byl vážně zraněn, lehce zraněna byla druhá učitelka a devět dětí.

Prezident spolku Pedagogická komora Radek Sárközi uvedl, že tragická událost zasáhla nejen žáky a učitele školy či širokou veřejnost, ale především nejbližší příbuzné zesnulé učitelky. Přispívat lze na účet u České spořitelny 5798905329/0800 nebo do pokladniček, které jsou umístěny ve škole a v budově úřadu městysu Lysice.

Lidé v Lysicích v pátek 15. listopadu uctili památku zesnulé učitelky. Na pietní setkání před školou jich dorazilo několik set.

Nehoda, při které učitelka zemřela
Nehoda, při které učitelka zemřela | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy