Šestice mužů chtěla z bývalé LDN ukrást stovku radiátorů

ČTK ČTK
25. 12. 2014 17:45
Policie přistihla partu, která chtěla topidla prodat do sběrny kovů.
Foto: Isifa/Thinkstock

Bílovice nad Svitavou - Policie v uplynulých dnech zadržela v bývalé léčebně dlouhodobě nemocných v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku šestici mužů, kteří tam podle spisu demontovali a chtěli ukrást sto radiátorů. Ty měly skončit ve výkupnách kovů. Muži tvrdili policistům, že jsou v objektu na brigádě, řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Léčebnu provozovala Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Protože potřebovala 55 milionů korun na její protipožární úpravy a peníze nesehnala, zařízení uzavřela. Od té doby čelí tato rozsáhlá stavba, stojící na opuštěném místě, nájezdům zlodějů.

Na šestici mužů v objektu upozornila policii bezpečnostní služba, která na budovu dohlíží. Mužům je od 14 do 31 let. Policejní hlídce, jež záhy dorazila na místo, tvrdili, že jsou v objektu na řádné brigádě.

Měli již demontováno sto radiátorů napojených na ústřední topení. Majitel budovy ale demontáž radiátorů nenařídil. Jejich ukradením by vznikla škoda 50 tisíc korun. Mužům hrozí obvinění za krádež a až dva roky vězení.

Případ patří mezi kuriózní krádeže kovů, jichž policie na jižní Moravě v uplynulých letech zaznamenala několik. Zloději například prodali do sběru čtyřtunový bagr, montovanou plechovou halu nebo dokonce lokomotivu.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy