Při srážce aut u Pasohlávek zemřela žena. Devět lidí se zranilo, mezi nimi i čtyři děti

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 7. 2018 7:14
Při čelní srážce dvou aut u Pasohlávek na Brněnsku zemřela v sobotu ráno jedna žena a devět lidí utrpělo zranění, sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Mezi zraněnými jsou podle něj čtyři děti ve věku od tří do 14 let. Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ranní. Podle hasičů se auta srazila čelně. "Je to kousek za semaforem za zúžením, které je přímo na hrázi vodní nádrže Nové Mlýny," uvedl Příkaský. Přes Nové Mlýny je částečně uzavřený most kvůli opravám a provoz je na místě zúžený. Místem se nedalo skoro tři hodiny projet.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: http://www.uszsmsk.cz

Při čelní srážce dodávky a osobního auta u Pasohlávek na Brněnsku zemřela v sobotu brzy ráno jedna žena a devět lidí se zranilo, sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Mezi zraněnými jsou podle něj čtyři děti ve věku od tří do 14 let. Kvůli nehodě byl téměř tři hodiny uzavřený hlavní tah z Brna na Vídeň. Obě vozidla byla z Polska.

Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ranní. Podle hasičů se auta srazila čelně. "Bylo to kousek za semaforem za zúžením, které je přímo na hrázi vodní nádrže Nové Mlýny," uvedl Příkaský. Přes Nové Mlýny je částečně uzavřený most kvůli opravám a provoz je na místě omezený. Srážka se stala za zúžením ve směru na Mikulov.

Místem se nedalo skoro tři hodiny projet. Objízdná trasa vedla přes Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí a Pasohlávky. Okolo půl sedmé však podle Příkaského mohly místem pomalu začít projíždět kamiony, které zůstaly uvězněné za nehodou. Policie prostor uvolnila pro kyvadlový provoz.

Silnice I/52 začíná u Pohořelic, kde končí dálnice D52. Komunikace první třídy dále pokračuje přes novomlýnské nádrže přes Mikulov až do Rakouska a na Vídeň. Přes vodu vede most, je ve špatném stavu, nyní se rekonstruuje. Proto je tam od poloviny května průjezdný jen jeden pruh, kterým se jezdí kyvadlově. V běžných dnech tam bývají kolony. Opatření by mělo platit asi rok, kdy budou silničáři most opravovat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy