reklama
 
 

Při srážce aut u Pasohlávek zemřela žena. Devět lidí se zranilo, mezi nimi i čtyři děti

Aktualizováno 7. 7. 2018 7:14
Při čelní srážce dvou aut u Pasohlávek na Brněnsku zemřela v sobotu ráno jedna žena a devět lidí utrpělo zranění, sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Mezi zraněnými jsou podle něj čtyři děti ve věku od tří do 14 let. Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ranní. Podle hasičů se auta srazila čelně. "Je to kousek za semaforem za zúžením, které je přímo na hrázi vodní nádrže Nové Mlýny," uvedl Příkaský. Přes Nové Mlýny je částečně uzavřený most kvůli opravám a provoz je na místě zúžený. Místem se nedalo skoro tři hodiny projet.

Při čelní srážce dodávky a osobního auta u Pasohlávek na Brněnsku zemřela v sobotu brzy ráno jedna žena a devět lidí se zranilo, sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Mezi zraněnými jsou podle něj čtyři děti ve věku od tří do 14 let. Kvůli nehodě byl téměř tři hodiny uzavřený hlavní tah z Brna na Vídeň. Obě vozidla byla z Polska.

Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ranní. Podle hasičů se auta srazila čelně. "Bylo to kousek za semaforem za zúžením, které je přímo na hrázi vodní nádrže Nové Mlýny," uvedl Příkaský. Přes Nové Mlýny je částečně uzavřený most kvůli opravám a provoz je na místě omezený. Srážka se stala za zúžením ve směru na Mikulov.

Místem se nedalo skoro tři hodiny projet. Objízdná trasa vedla přes Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí a Pasohlávky. Okolo půl sedmé však podle Příkaského mohly místem pomalu začít projíždět kamiony, které zůstaly uvězněné za nehodou. Policie prostor uvolnila pro kyvadlový provoz.

Silnice I/52 začíná u Pohořelic, kde končí dálnice D52. Komunikace první třídy dále pokračuje přes novomlýnské nádrže přes Mikulov až do Rakouska a na Vídeň. Přes vodu vede most, je ve špatném stavu, nyní se rekonstruuje. Proto je tam od poloviny května průjezdný jen jeden pruh, kterým se jezdí kyvadlově. V běžných dnech tam bývají kolony. Opatření by mělo platit asi rok, kdy budou silničáři most opravovat.

autor: ČTK | 7. 7. 2018 6:41

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama