Policie zveřejnila drastické video z Brna. Dávejte pozor, apeluje na chodce

ČTK mk ČTK, mk
17. 9. 2021 14:09
Dramaticky vyhlížející video dopravní nehody zveřejnila brněnská policie. Přes dva jízdní pruhy v jednom směru v něm po tzv. zebře přecházejí tři chodkyně. Zatímco automobil v levém pruhu jim dával přednost, znenadání se přiřítil další vůz do pravého pruhu a jednu z žen na přechodu smetl.
Tři mladé ženy v nočních hodinách přecházely přes vozovku po vyznačeném přechodu, pravým jízdním pruhem projel řidič, který jednu z nich srazil. | Video: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Vůz chodkyni srazil minulý týden na křižovatce ulic Otakara Ševčíka, Gajdošovy a Táborské. Tři mladé ženy v noci přecházely silnici po vyznačeném přechodu, semafory byly vypnuté a blikalo jen oranžové světlo. Na videu je patrné, jak se chodkyně zastavily, rozhlédly a na přechod vstoupily, až když před ním zastavil řidič jedoucí v levém jízdním pruhu.

"V tu chvíli křižovatkou pravým jízdním pruhem projel řidič stříbrného volkswagenu, který chodkyním nedal přednost a jednu z nich srazil. Pětadvacetiletá žena byla nárazem odmrštěna a zůstala ležet na vozovce. Následně byla převezena záchrannou službou k ošetření do nemocnice," uvedla bez dalšího upřesnění policejní mluvčí Petra Ledabylová. Dechová zkouška u řidiče, který nedal přednost, byla negativní.

Policie v souvislosti s nehodou upozornila, že řidiči mají povinnost před přechodem zastavit, jsou-li na něm chodci. Ty ovšem upozornila na zvýšené riziko, přecházejí-li vozovku s více pruhy v jednom směru.

"Pokud v jednom z jízdních pruhů zastaví řidič, aby umožnil bezpečné přejití vozovky chodcům, má povinnost zastavit i řidič jedoucí ve vedlejším jízdním pruhu. Chtěl bych však apelovat i na chodce, aby byli obezřetní a neustále vyhodnocovali aktuální situaci v provozu, protože se denně setkáváme s neukázněností a bezohledností některých řidičů," uvedl vedoucí brněnského dopravního inspektorátu Milan Havlíček.

 

Právě se děje

Další zprávy