Ozbrojený muž na Břeclavsku ohrožoval exekutory, zabarikádoval se v domě. Zadrželi ho i s manželkou

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 14. 6. 2018 14:53
Při zásahu nedošlo k žádnému vážnému zranění ani policistů, ani zadržených.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Koťátko\Economia

Kobylí (Břeclavsko) - Policie ve čtvrtek kolem poledne zasahovala v domě v Kobylí na Břeclavsku, muž se ženou se zabarikádovali v domě a vyhrožovali, že budou střílet. Policie k domu vyjela po oznámení exekutorů, že je v domě, do nějž pracovně přijeli, problémový muž. Dvojici policie zadržela, řekla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Zadržený muž je lehce zraněný.

Podle ČT byla z domu slyšet střelba. "Na místo policejní hlídka vyrazila po oznámení exekutorů. S dotyčným mužem už dříve měli podle nich problémy a netroufali si jít do domu bez policejní asistence," uvedla mluvčí.

Podle ní muž následně začal policisty ohrožovat střelnou zbraní, k vyhrožování se přidala i žena. "Říkala, že pokud tam bude nějaký zásah, že tu zbraň také bude schopna použít," uvedla mluvčí.

Policie tedy k domu povolala zásahovou jednotku a vyjednavače. "Nejdříve jsme přistoupili k vyjednávání," řekla Haraštová. Vyjednavač se snažil, aby muž i jeho manželka dům dobrovolně opustili, což se nepodařilo. "Z tohoto důvodu jsme přistoupili k zákroku," uvedla mluvčí.

Doplnila, že při zákroku nebyl nikdo vážně zraněn. Záchranná služba na místo vyslala posádku s lékařem. "Jednu lehce zraněnou osobu jsme převezli do břeclavské nemocnice," řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Podle policejní mluvčí šlo o zadrženého muže.

Že by se v domě střílelo, Haraštová nepotvrdila. Uvedla, že šlo o zásah zásahové jednotky, která mohla použít zásahové rozbušky, které jako výstřely mohly znít. Zákrok ale policie teprve vyhodnotí. Dům prohledali policejní pyrotechnici, aby se ujistili, že se v něm nenachází další zbraně či munice. Podle Haraštové ale nic takového nenašli. V domě je také plynař, podle některých médií byl v místě cítit plyn.

Podle exekutorské komory bylo nařízeno vyklizení nemovitosti. Exekutoři v domě byli už letos v dubnu, kdy muž podle komory soudního exekutora napadl. Proto si dnes exekutoři vyžádali asistenci policie.

"Výhružky střelbou, které mohou v některých případech skončit i tragicky, jsou zcela neomluvitelnou záležitostí. Bohužel se s agresí i výhružkami střelbou od povinných setkáváme v poslední době stále častěji," uvedl prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil.

Podle exekutorů se případ týká vyklizení nemovitosti, kterou v roce 2010 koupili noví majitelé. Nemovitost koupili od syna manželů a s nimi následně podepsali nájemní smlouvu, aby mohli manželé v nemovitosti pobývat. Manželé podle exekutorů nicméně zpochybnili uzavřenou kupní smlouvu a zároveň neplatili dohodnuté nájemné. Proti prodeji podali veškeré možné opravné prostředky, soud však pravomocně rozhodl ve prospěch nových majitelů. Už v roce 2014 byl podle komory vydán exekuční titul, na jehož základě se měli neplatící nájemníci z nemovitosti vystěhovat, uvedla exekutorská komora. Po podání řádných opravných prostředků byl v roce 2016 exekuční titul pravomocně potvrzen soudem, dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy