Mladíka zasáhl proud na železničním mostě v Hodoníně. Kvůli záchraně museli vyzkratovat vedení

ČTK ČTK
12. 4. 2016 22:15
Úraz elektrickým proudem v úterý utrpěl mladík, který vylezl na ocelový oblouk železničního mostu přes řeku Moravu v Hodoníně. Kvůli jeho záchraně bylo nutné zastavit provoz, vypnout a vyzkratovat trakční vedení, uvedla mluvčí hasičů Pavla Pražáková. Zatím není jasné, co 18letý chlapec na vrcholku oblouku dělal. "Událost se odehrála beze svědků," řekl policejní mluvčí Petr Zámečník. Policisté se budou případem dále zabývat, potřebují však vyslechnout zraněného mladíka, jakmile to jeho stav umožní. Před příletem vrtulníku poskytli zraněnému předlékařskou pomoc hasiči přímo na mostním oblouku a umístili jej do záchranného šátku. Jeho transport na zem zajistili letečtí záchranáři.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy