Dopravu v Brně a okolí ráno ochromilo náledí, Blansko a okolí je stále nesjízdné

ČTK ČTK
9. 1. 2016 10:08
Spoje na většině linek nabíraly zpoždění až 45 minut a nedařilo se dodržet jejich návaznosti. "Situace se blíží kalamitě," uvádí web Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Stále jsou nesjízdné silnice v Blansku a není možné se dostat do Mohelna.
Foto: Libor Fojtík/Economia

Brno - Námraza dnes ráno značně zkomplikovala provoz autobusů a trolejbusů v Brně a okolí. Vozy na většině linek nabíraly zpoždění až 45 minut a nedařilo se dodržet návaznosti spojů, a to jak v krajském městě, tak v regionální dopravě. Někam se autobusy vůbec nedostaly, případně musely čekat na posyp. "Situace se blíží kalamitě," uváděl v 08:20 web Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Situace se po desáté hodině začala díky posypu stabilizovat, ale kolem 11 hodiny je stále nesjízdké například Mohleno či Bansko a okolí.

Brzy ráno například trolejbusy nemohly vyjet ze Staré Osady do vinohradského kopce, obdobné potíže byly také od Pavilonu Anthropos směrem na Osovou a Kamenný vrch nebo kolem Masarykova okruhu. Dopravnímu podniku města Brna se podle jeho webových stránek postupně daří jednotlivé linky znovu zprovozňovat v plném rozsahu a vracet z odklonů na běžné trasy.

Problémy se ráno vyskytly také na dalších místech v kraji. Autobusy nemohly obsloužit některé obce na Brněnsku. Před 9 hodinou k problémovým místům přibyla například silnice z Blanska přes Jedovnici do Studnic na Vyškovsku. Někde problémy dosud přetrvávají, jinde už vozidla údržby silnice zprůjezdnila. Tuto zimu je to první podobná situace v kraji.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy