Kameny zablokovaly silnici mezi Adamovem a Bílovicemi

ČTK ČTK
5. 1. 2014 19:04
Tunové kameny provázené sesuvem půdy s sebou strhly také tři stromy.
Foto: Aktuálně.cz

Brno/Adamov - Uvolněné skalní bloky dnes v podvečer zablokovaly silnici mezi Adamovem na Blanensku a Bílovicemi nad Svitavou. Tunové kameny provázené sesuvem půdy s sebou strhly také tři stromy. Nikomu se nic nestalo.

Silnice patrně zůstane dnes uzavřená. "Uvidíme, jaká budou další opatření," řekla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Na odklízení kamenů, sutě a stromů spolupracují hasiči a zaměstnanci Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Podle Šebkové objízdná trasa vede přes Kanice a Křtiny, případně přes Brno-Útěchov.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Čech odsouzený ve Francii za pašování migrantů je na svobodě

Český řidič, kterého v roce 2018 francouzský soud poslal do vězení za pašování migrantů, je na svobodě. Informaci potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský, který se případu dlouhodobě věnuje. Jiří Sagan si odpykal dvouletý trest, nyní se podle Zdechovského zdržuje ve Španělsku.

V roce 2018 francouzská policie při kontrole Saganova kamionu v přístavním městě Calais objevila skupinu Iráčanů. Soud později Čechovi uložil za pašování migrantů nejdříve trest vězení v délce 18 měsíců, loni jej zpřísnil na dva roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy