Extajemník radnice získal po volbách velmi levně městský byt

ČTK ČTK
8. 12. 2014 7:28
Čtyřpokojový byt o velikosti 168 metrů čtverečních přišel na necelého 1,5 milionu korun. Podle odborníků je cena hluboko pod tržní hladinou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Attila Racek

Brno - Bývalý tajemník městské části Brno-střed Stanislav Pšeja zprivatizoval těsně po volbách obecní byt v centru města.

Za čtyřpokojový byt o velikosti 168 metrů čtverečních zaplatili manželé Pšejovi městu necelého 1,5 milionu korun, napsala MF Dnes.

Podle odborníků, které deník oslovil, je cena hluboko pod tržní hladinou.

Kupní smlouvu podepsal tehdejší starosta Libor Šťástka (ODS) týden po komunálních volbách, kdy už bylo jasné, že dlouholetá koalice ODS a ČSSD v Brně-středu skončí.

Ve volbách získali nejvíc hlasů kandidáti Žít Brno, kteří poměry na radnici dlouhodobě kritizovali. Pšeja pak na funkci tajemníka rezignoval, a to den před ustavujícím zastupitelstvem.

"Je to běžná agenda. Různé smlouvy jsem podepisoval i po volbách. Je to náhoda," řekl deníku Šťástka. Pšeja transakci nekomentoval.

"Myslím, že to je na trestní oznámení," uvedl Martin Kameník z nevládního sdružení Oživení, které dlouhodobě monitoruje korupční aktivity.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zda bude mít Kubera státní pohřeb, rozhodne rodina, Senát jeho nástupce zvolí v únoru

Den po náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se v úterý sejde organizační výbor horní komory Parlamentu, složený z vedení Senátu a zástupců senátních klubů. Očekává se, že jeho členové se vyjádří mimo jiné ke způsobu, jakým Senát uctí Kuberovu památku, a také k výběru jeho nástupce. V novodobé historii země je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku. Zda bude mít státní pohřeb či pohřeb se státními poctami, záleží na rozhodnutí rodiny.

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za STAN) předpokládá, že Senát by se k volbě nového předsedy mohl sejít na mimořádné schůzi v první polovině února. Kandidáty mohou podle zákona navrhnout senátorské kluby i jednotliví senátoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy