Extajemník radnice získal po volbách velmi levně městský byt

ČTK ČTK
8. 12. 2014 7:28
Čtyřpokojový byt o velikosti 168 metrů čtverečních přišel na necelého 1,5 milionu korun. Podle odborníků je cena hluboko pod tržní hladinou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Attila Racek

Brno - Bývalý tajemník městské části Brno-střed Stanislav Pšeja zprivatizoval těsně po volbách obecní byt v centru města.

Za čtyřpokojový byt o velikosti 168 metrů čtverečních zaplatili manželé Pšejovi městu necelého 1,5 milionu korun, napsala MF Dnes.

Podle odborníků, které deník oslovil, je cena hluboko pod tržní hladinou.

Kupní smlouvu podepsal tehdejší starosta Libor Šťástka (ODS) týden po komunálních volbách, kdy už bylo jasné, že dlouholetá koalice ODS a ČSSD v Brně-středu skončí.

Ve volbách získali nejvíc hlasů kandidáti Žít Brno, kteří poměry na radnici dlouhodobě kritizovali. Pšeja pak na funkci tajemníka rezignoval, a to den před ustavujícím zastupitelstvem.

"Je to běžná agenda. Různé smlouvy jsem podepisoval i po volbách. Je to náhoda," řekl deníku Šťástka. Pšeja transakci nekomentoval.

"Myslím, že to je na trestní oznámení," uvedl Martin Kameník z nevládního sdružení Oživení, které dlouhodobě monitoruje korupční aktivity.

 

Právě se děje

Další zprávy