Dívka se opila do bezvědomí, rumem zaháněla deprese

ČTK ČTK
7. 8. 2013 11:38
Třináctiletou dívku zachránila jen okamžitá hospitalizace.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Brno - Třináctiletá dívka z Brna se opila do bezvědomí a zachránila ji jen okamžitá hospitalizace.

Půl litru tvrdého alkoholu jí koupil její soused - devatenáctiletý mladík. Požádala jej o to s tím, že má deprese, řekla mluvčí policie Andrea Straková.

Mladíkovi nyní hrozí trestní stíhání za ublížení na zdraví a podání alkoholu dětem. "Chtěl zřejmě školačce pomoci s jejím trápením, a to velice nevhodným způsobem. Nyní mu za to hrozí dokonce několikaletý pobyt ve vězení," doplnila mluvčí.

O zakoupení alkoholu požádala dívka souseda prostřednictvím sociální sítě. Mladík jí koupil rum a jedno pivo s tím, "ať to nepřežene". Rodiče dceru nechali večer doma s její kamarádkou.

Když se vrátili, měla dívka vypitou už téměř celou láhev, bylo jí špatně a začala upadat do bezvědomí. Její stav si vyžádal okamžitou péči lékařů, zdůraznila mluvčí. Případem se zabývají kriminalisté.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy