Byl to luxusní hotel Blanska, teď je z něj ostuda města

ČTK ČTK
26. 1. 2012 7:37
V hotelu bude levné ubytování, prodejny s levným zbožím, kanceláře, bar a vinárna
Radnice chátrající hotel koupila za 30 milionů v zářijové dražbě. Bála se jeho proměny v ubytovnu pro sociálně slabé.
Radnice chátrající hotel koupila za 30 milionů v zářijové dražbě. Bála se jeho proměny v ubytovnu pro sociálně slabé. | Foto: Město Blansko

Blansko - Radnice v Blansku našla nájemce pro svůj chátrající Hotel Dukla. Objekt v nejbližší době pronajme za 1,2 milionu korun ročně.

Město Duklu koupilo za 30,5 milionu v zářijové dražbě. Budoucnost hotelu zatím není jasná.

Radnice zvažuje, že buď nechá hotel přestavět a zmodernizovat, nebo zbořit a nahradit novou budovou či parkem. Město však bude teprve hledat investora, řekl místostarosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Blansko Duklu koupilo na nátlak veřejnosti. Společnost Galaxie, která hotel původně vlastnila, se dostala do úpadku. Po oznámení dražby objektu se vynořily spekulace, že někteří zájemci z řad podnikatelů plánují Duklu koupit a nastěhovat do ní sociálně slabé rodiny.

V minulosti byl Hotel Dukla nejluxusnějším ubytovacím zařízením ve městě, v němž bydleli zahraniční návštěvníci Moravského krasu. Objekt ale léta chátral. Studie o jeho možném budoucím využití vznikne do jara.

Město chtělo původně hotel pronajmout za 1,2 milionu korun a s podmínkou, že v něm již nebudou provozovány hrací automaty. Nikdo se na tuto výzvu nepřihlásil. Radnice ji zopakovala s tím, že konkrétní částku nepožadovala. Trvala jen na zákazu her.

"Přihlásili se tři zájemci. Nabízejí roční nájemné od 100 tisíc do 1,2 milionu korun. Nejvyšší nabídka by měla zvítězit," uvedl Crha. V hotelu bude nadále levné ubytování, prodejny s levným zbožím, kanceláře, bar a také vinárna.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy