Brněnští hasiči kvůli požáru evakuovali vysokoškolské koleje

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 5. 2014 16:22
Koleje v Brně muselo opustit na 300 studentů, dva kvůli zplodinám skončili v nemocnici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Brno - V Brně ráno hořelo ve vysokoškolských kolejích Masarykovy univerzity ve Vinařské ulici.

Hasiči evakuovali 300 studentů, šest z nich vyvedli ze zakouřeného objektu. Dva zachráněné, kteří se nadýchali zplodin hoření, musela sanitka převézt do nemocnice, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

"Požár vznikl v kuchyňce jednoho z pokojů, krátce před 05:30. Objekt záhy zaplnil dým," uvedl mluvčí. Požár způsobila technická závada ledničky.

Většina studentů opustila objekt pod dohledem hasičů, šest z nich ale museli vyvést ze silně zakouřené budovy s pomocí dýchací techniky. Zásah trval hodinu a škoda se zatím odhaduje na 800 000 korun. Dva studenti, kteří se nadýchali kouře, byli do nemocnice odvezeni na pozorování a jejich stav je dobrý.

Mluvčí univerzity Tereza Fojtová řekla, že pracovníci kolejí nabídli studentům po požáru útočiště v menze. Dostali tam čaj a polévku. V 09:00 se většina z nich mohla vrátit do svých pokojů. Kvůli požáru je 16 pokojů neobyvatelných. Správa kolejí přidělila studentům z nich nové ubytování.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy