Na píseckém Cipískovišti uplácají obří sochy Rožmberků

Domácí ČTK Domácí, ČTK
12. 3. 2011 10:06
Obří sochy z písku se objeví na nábřeží Otavy už popáté. Tentokrát znázorní Rožmberky
Večerníček z písku v Písku na Cipískovišti
Večerníček z písku v Písku na Cipískovišti | Foto: www.cipiskoviste.cz

Písek - Město vybralo nového organizátora pro akci Sochy z písku v Písku, známou jako Cipískoviště. Dřívější organizátor, občanské sdružení Apple Pie, ukončil svou činnost.

Město proto vypsalo výběrové řízení na nového. Stala se jím firma Art Kodiak, kterou vybrala rada města. Novinářům to v pátek řekl starosta Ondřej Veselý (ČSSD).

Firma pro město kompletně zajistí tvorbu soch a předá je v den vernisáže 21. května městu. Písek za to zaplatí zhruba 299 000 korun. Město oslovilo čtyři společnosti, další zájemci se mohli přihlásit. Nabídky přišly ale jen dvě. První z nich nebyla vyhovující, druhá podmínky zadání splňovala, uvedl starosta.

Obří sochy budou na nábřeží Otavy už popáté. Letošním tématem Cipískoviště je návštěva Rožmberků v Písku. Město se tak připojuje k projektu Rožmberský rok 2011. Ten má připomínat významný rod a jeho kulturní dědictví nejen v jižních Čechách. Při této příležitosti se koná řada akcí.

Obyvatelé Písku a turisté se v květnu mohou těšit na šest velkých soch z písku. Tři metry vysoké budou sochy Rožmberků Viléma, Petra, Perchty, Evy a Bohunky. Doplní je socha opice s erbem Rožmberků.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy