Slevy nezabírají, dražba zámku v Načeradci na Benešovsku posedmé skončila neúspěchem

ČTK ČTK
30. 7. 2019 15:04
Zámek v Načeradci na Benešovsku, který stát nabízí k prodeji, nenašel ani v sedmé dražbě kupce. O nemovitost neprojevil nikdo zájem, a to ani přesto, že cena klesla na 15 milionů korun. Dražba se bude opakovat v září.
Zámek Načeradec na Benešovsku.
Zámek Načeradec na Benešovsku. | Foto: ČTK

Oproti předchozím dražbám byla tentokrát snížena cena, z předchozích 17,5 milionu mohli zájemci nabízet již 15 milionů korun. "Další kolo dražby se uskuteční v září," řekl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Další snižování ceny je podle něj jednou z variant, jak přilákat zájemce o koupi.

Stát původně za zámek požadoval nejméně 22 milionů korun. Při dalších pokusech o prodej cenu snížil na 19,8 milionu, poté na 18,9 milionu a následně na 17,9 milionu korun.

Zámek převzal do svého vlastnictví předloni od dětského domova Sedlec-Prčice jako nepotřebný majetek. Žádná státní instituce o něj neprojevila zájem, proto ho nabízí k prodeji.

Zámek sloužil jako dětský domov

Patrový objekt s jednoduchou fasádou a přilehlý anglický park jsou nemovitou kulturní památkou a nacházejí se v centru městyse. Na park navazuje ovocný sad a bývalá zelinářská zahrada a zahradnictví s dochovanými skleníky a domkem pro personál, v němž byly částečně rekonstruovány vnitřní prostory.

Přestože není od roku 2015 využíván, je zámek podle úřadu stále poměrně v dobrém stavu. V roce 1987 řemeslníci opravili střechu, vnitřní prostory, rozvody inženýrských sítí a fasádu. V roce 2000 byla rekonstruována kotelna, topení a vzduchotechnika.

Zámek dal postavit v roce 1734 František Josef ze Starhembergu. Do konce 70. let 20. století areál sloužil jako dětský domov, poté zde byla umístěna internátní škola a později výchovný ústav.

Video: Stát prodává zámek s anglickým parkem. Zn. Nikdo ho zatím nechce

Stát nabízí ve veřejné dražbě zámek v Načeradci na Benešovsku. Už po páté. Čtyřikrát se kupce najít nepodařilo. Vyvolávací cena je 17,5 milionu korun. | Video: Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 19 minutami

FBI nevedla vůči Trumpovi politicky motivované vyšetřování, uvedl inspektor

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nevedl proti volební kampani nynějšího republikánského prezidenta Donalda Trumpa politicky motivované vyšetřování, ačkoli se několika chyb dopustil. K tomuto závěru dospěl v pondělí ve zveřejněné zprávě generální inspektor ministerstva spravedlnosti USA Michael Horowitz. Inspektor prověřoval pochybnosti o počátcích vyšetřování ruského vlivu na americké prezidentské volby a také to, zda FBI v případu dodržoval zákony.

 

před 46 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy