Slevy nezabírají, dražba zámku v Načeradci na Benešovsku posedmé skončila neúspěchem

ČTK ČTK
30. 7. 2019 15:04
Zámek v Načeradci na Benešovsku, který stát nabízí k prodeji, nenašel ani v sedmé dražbě kupce. O nemovitost neprojevil nikdo zájem, a to ani přesto, že cena klesla na 15 milionů korun. Dražba se bude opakovat v září.
Zámek Načeradec na Benešovsku.
Zámek Načeradec na Benešovsku. | Foto: ČTK

Oproti předchozím dražbám byla tentokrát snížena cena, z předchozích 17,5 milionu mohli zájemci nabízet již 15 milionů korun. "Další kolo dražby se uskuteční v září," řekl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Další snižování ceny je podle něj jednou z variant, jak přilákat zájemce o koupi.

Stát původně za zámek požadoval nejméně 22 milionů korun. Při dalších pokusech o prodej cenu snížil na 19,8 milionu, poté na 18,9 milionu a následně na 17,9 milionu korun.

Zámek převzal do svého vlastnictví předloni od dětského domova Sedlec-Prčice jako nepotřebný majetek. Žádná státní instituce o něj neprojevila zájem, proto ho nabízí k prodeji.

Zámek sloužil jako dětský domov

Patrový objekt s jednoduchou fasádou a přilehlý anglický park jsou nemovitou kulturní památkou a nacházejí se v centru městyse. Na park navazuje ovocný sad a bývalá zelinářská zahrada a zahradnictví s dochovanými skleníky a domkem pro personál, v němž byly částečně rekonstruovány vnitřní prostory.

Přestože není od roku 2015 využíván, je zámek podle úřadu stále poměrně v dobrém stavu. V roce 1987 řemeslníci opravili střechu, vnitřní prostory, rozvody inženýrských sítí a fasádu. V roce 2000 byla rekonstruována kotelna, topení a vzduchotechnika.

Zámek dal postavit v roce 1734 František Josef ze Starhembergu. Do konce 70. let 20. století areál sloužil jako dětský domov, poté zde byla umístěna internátní škola a později výchovný ústav.

Video: Stát prodává zámek s anglickým parkem. Zn. Nikdo ho zatím nechce

Stát nabízí ve veřejné dražbě zámek v Načeradci na Benešovsku. Už po páté. Čtyřikrát se kupce najít nepodařilo. Vyvolávací cena je 17,5 milionu korun. | Video: Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy