reklama
 
 

Vedro ve čtvrtek vystřídají silné bouřky. V pátek se ochladí

22. 8. 2018 12:57
Středeční nejvyšší teploty budou na jihu a východě Moravy šplhat k 34 stupňům a ve čtvrtek budou stejných hodnot dosahovat v celé republice.

Praha - Současné vedro vystřídají ve čtvrtek odpoledne a večer v centrální části Česka ojedinělé silné bouřky s přívalovým deštěm a krupobitím, v pátek pak ochlazení. Středeční nejvyšší teploty budou na jihu a východě Moravy ještě ale šplhat k 34 stupňům a ve čtvrtek budou stejných hodnot dosahovat v celé republice. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.

Podle něj kvůli dlouhodobému teplu a suchu současně trvá v celé ČR nebezpečí vzniku požárů. S ohledem na očekávaný déšť ale meteorologové zkrátili platnost varování do pátečního večera.

"Teplé a suché počasí bude přetrvávat do pátku, kdy studená fronta od západu přinese déletrvající ochlazení a plošně rozsáhlejší srážky, v jejichž důsledku dojde k částečnému snížení rizika vzniku požárů," uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek odpoledne a večer by měli obyvatelé Jihočeského, Pardubického, Královéhradeckého a Olomouckého kraje, Vysočiny, Blanska a Bruntálska počítat se silnými bouřkami. Podle meteorologů je mohou doprovázet přívalové srážky, které mohou ojediněle zatopit níže položená místa, a silný vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Hrozí tak pád polámaných větví a stromů, upozornili meteorologové.

autor: ČTK | 22. 8. 2018 12:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama