Česko v sobotu zasáhnou silné bouřky, nárazový vítr, přívalové deště i kroupy

ČTK ČTK
1. 7. 2016 12:04
Téměř pro celé území Česka vydali meteorologové výstrahu. Přijít mají přívalové deště, bouřky, nárazový vítr a kroupy. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro většinu krajů v Čechách od sobotních 11:00, pro další směrem na východ pak od 15:00, respektive 17:00. Bouřky do Česka přijdou od západu a k večeru dorazí na Moravu. V Jihomoravském a Zlínském kraji navíc může být navíc až 33 stupňů Celsia.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - V sobotu hrozí téměř po celém Česku bouřky, budou se vytvářet od západu, nejdříve v Čechách, k večeru na Moravě. Budou je provázet přívalové deště, nárazový vítr a kroupy. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí kromě Tachovska, Chebska, Sokolovska, Karlovarska a Chomutovska pro celou zemi. V Jihomoravském a Zlínském kraji může být navíc až 33 stupňů Celsia, upozornili meteorologové.

"Silné bouřky budou provázeny přívalovým deštěm s ojedinělými krátkodobými úhrny kolem 40 milimetrů," uvedl ČHMÚ. Nejsilnější nárazy větru, ojediněle kolem 72 kilometrů za hodinu předpokládají meteorologové při přechodu fronty. Výstraha platí pro většinu krajů v Čechách od sobotních 11:00, pro další směrem na východ pak od 15:00, respektive 17:00.

ČHMÚ zároveň varuje před vysokými teplotami v Jihomoravském a Zlínském kraji v polohách do 400 metrů nad mořem. Nejvyšší odpolední a podvečerní teploty mohou místy vystupovat až k 33 stupňům Celsia.

 

Právě se děje

Další zprávy