reklama
 
 

Pozor na silnicích. Namrzají, někde leží sníh

29. 11. 2013 7:50
Zledovatělé silnice hlásí několik krajů. Problémy jsou ale menší než ve čtvrtek.

Liberec/Jihlava/Olomouc/Pardubice - V Česku po ránu namrzají silnice. I když v menší míře než ve čtvrtek.

V Libereckém kraji jsou zledovatělé hlavně silnice nižších tříd v Jizerských horách a Krkonoších. Podle silničářů jsou ale kryté posypem.

Hlavní tahy jsou holé a mokré, stejně jako většina silnic II. a III. tříd.

Dopravu ve Středočeském kraji může v pátek ráno zkomplikovat mlha a sněhové přeháňky, které se vyskytují kolem rychlostní silnice R4. Silničáři nabádají k opatrné jízdě na rychlostních silnicích R4, R6, R7 a R10, jejichž vozovky jsou mokré.

Ostatní silnice v regionu jsou sjízdné bez omezení, informuje Ředitelství silnic a dálnic.

Na Vysočině padal v noci na pátek sníh s deštěm hlavně na Žďársku a Pelhřimovsku. Ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu krytá drtí pokrývá silnice nižších tříd. Chemicky ošetřované hlavní tahy jsou mokré, uvedl dispečink krajské správy a údržby. V ostatních částech kraje jsou vozovky holé a mokré.

Ve vyšších polohách Jesenicka a Šumperska začalo opět sněžit, všechny silnice jsou ale s opatrností sjízdné. Na některých tazích v Olomouckém kraji se tvoří námraza, hlásí dispečeři správy silnic. Cestáři tam museli začít s chemickým posypem.

Silničáři ve Zlínském kraji v pátek, stejně jako ve čtvrtek, varují před ledovkou. Řidiči by měli být opatrní zejména na několika místech Kroměřížska.

Ledovka hrozí u obcí Loukov, Roštín, Koryčany a u Kroměříže směrem na Kvasice, také u Buchlovic na Uherskohradišťsku.

Na silnicích v Pardubickém kraji zůstávají ve výše položených oblastech místy zbytky sněhu. Většinou ale díky vyšším teplotám roztál, uvedla Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Na ujetý sníh mohou motoristé narazit na menších silnících na Hlinecku a v Železných horách. Rozbředlé zbytky leží místy v okolí Litomyšle.

Na silnicích v Krušných horách leží rozbředlý sníh, v Hoře Svatého Šebestiána je ledovka.

Na silnicích ve vyšších polohách Krkonoš a Orlických hor leží slabá vrstva ujetého sněhu.

autoři: ČTK, Domácí | 29. 11. 2013 7:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama